Niedzielza Zwykła 24a – 2020r.

By Proboszcz on 12 września 2020 in Ogłoszenia 2020, Wrzesień

Foto: Jezioro Genezaret – Ziemia Święta

1 W dniu dzisiejszym: msze św. o g. 8:00 i 10:00; 12:00

–  zbiórka do puszki na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej

– rozpoczynamy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego

–  dziś po mszy św. o g. 10:00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania, rodziców i świadków

2. Dnia 15 września br. – wtorek –  przypada  ODPUST PARAFIALNY NMP BOLESNEJ. Uroczystą sumę o g. 18:00 – odprawi i kazanie powie ks. prałat Eugeniusz Jankiewicz z Zielonej Góry. Okazja do spowiedzi od g. 17:30. Serdecznie wszystkich na odpust zapraszam.

2 W piątek 18 września  przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki- patrona dzieci i młodzieży w Polsce – zapraszam na mszę św. zwłaszcza dzieci i młodzież na mszę św, modlimy się w intencji dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców. ..

1. Intencje mszalne. Msze św. w ciągu tygodnia tylko w środę i sobotę g. 18.00.
  2. Zachęcam do kupowania czasopisma religijnych „Gość Niedzielny”, Niedziela
  3. Sprawa bierzmowania – grupa starsza:
  • 14 września – poniedziałek od. G 17:30 – okazja do spowiedzi, 18:00 – msza św. i poświęcenie krzyży
  • 15 września – wtorek –  o g. 18:30 -próba generalna – Zielona Góra par św. Ducha.
  • 16 września – środa –  g. 18:00 – bierzmowanie  – kandydaci i bierzmowani zajmują miejsce w kościele od g. 17:30

10. Dnia 19 września – sobota – pielgrzyma mężczyzn do Międzyrzecza, zachęcam

11. -1& września – przypada kolejna rocznica napadu armii  sowieckiej  na Polskę w 1939r.- modlimy się za poległych i wywiezionych ponad 1 milion Polaków na Syberię i tych co zostali zamordowani w obozach.

12. W przyszłą niedzielę – 20 września:

• zbiórka do puszki na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze
  • przypada Niedziela Środków Społecznego  Przekazu Myśli RETV, pracy
  • JANSA GÓRA – pielgrzymka ludzi świata pracy
  • g. 10:00 – msza z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i zapisy z klasy VII
  • o g. 12:00 – msza św.  z udziałem dzieci i rodziców dzieci klasy trzeciej przygotowującej się do 1 komunii św. w 2021r.

13. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.

14. Przypominam o zakładaniu maski przed wejściem do kościoła na mszę św. a płynem stojącym na stoliczku dezynfekujemy  ręce.

15. Dalsze prace remontowe w kościele będą kontynuowane od 21 września br.

16. Bóg zapłać za złożone ofiary na prace remontowe na tace i wpłaty na konto parafialne. Waszej ofiarności polecam sprawę remontu. Potrzebujemy jeszcze około 30000zł. Mile widziani sponsorzy.

Życzę wszystkim pokoju serca.

ks. Antoni Łatka