Niedziela Zwykła 28A – 2020r.

By Proboszcz on 10 października 2020 in Ogłoszenia 2020, Październik

„Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy zdobyli mądrość serca”….

1. W dniu dzisiejszym – 11.10.2020:

– msze św. o g. 8.00, 10.00, 12.00 – w kościele. Różaniec  po msza św. o g. 10.00

-obchodzimy w naszej Ojczyźnie, diecezji i parafii „DZIEŃ PAPIESKI”, w tym roku przeżywany w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i 20 rocznica założenia Dzieła   Nowego Tysiąclecia Tegoroczny Dzień Papieski przeżyjemy pod hasłem: „Totus tuus” – Cały Twój – Maryjo. Święty Papież Jan Paweł II  zachęca  byśmy w Kościele byli aktywni i innym nieśli Ewangelię. Wiele jest spraw, które trzeba nieustannie podejmować w życiu Kościoła i Narodu. Ale troska o młode pokolenie jest jedną z najważniejszych, bo dotyczy tych, którzy będą kształtować przyszłość nas wszystkich. Ten dzień przeżywany  jest w tym roku pod kątem kolejnej  rocznicy wyboru kard. Wojtyłę na Stalicę Piotrową.

Dzisiaj w całej Polsce w kościołach  zbierane będą ofiary do puszki przez woluntariuszy na dofinansowanie Fundacji  Stypendialnej  ( pomoc stypendialna dla młodzieży zdolnej  pochodzącej z rodzin ubogich) .

WIĘCEJ o Dniu Papieskim – https://dzielo.pl/aktualnosci/

1. Dnia 14 października przypada DZIEŃ EDUKACJI NAORDOWEJ zwany potocznie Dniem Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom. katechetkom składam  jeszcze raz  najserdeczniejsze życzenia obfitych łask i darów Bożych w  trudzie kształtowania młodego człowieka i budowania cywilizacji miłości w dzisiejszym świecie.. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam  na nabożeństwo  różańcowe  na g. 17.30  w  intencji wszystkich nauczycieli  pracujących w naszej szkole.
  2. 16 października – w sposób szczególny modlimy się o wierność nauczaniu św. Jana Pawła II i o obfite łaski za Jego wstawiennictwem.. Zapraszam wszystkich na różaniec o g. 17.30.
  3. Codziennie nabożeństwo różańcowe o g.17.30. Na czas remontu nabożeństwo i msza w salce katechetycznej. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam. Przypominam młodzieży i dzieciom komunijnym przygotowującej się do przyjęcia sakramentów św. o obowiązku uczestniczenia przynajmniej w 5 nabożeństwach różańcowych.
  4. Intencje mszalne – msza św. po nabożeństwie różańcowym
  5. Bóg zapłać za ofiary, przekazałem na konto wykonawców kolejne 30000zł, pozostało jeszcze do spłaty do końca roku 2020r około 30000zł ( płytki plus częściowa instalacja elektryczna)
  6. W przyszła niedzielę – 18.10.2020
  • – przypada ogólno-kościelna Niedziela Misyjna pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”.

Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji. Niedziela ta rozpoczyna również Tydzień Misyjny, który ma nas zmobilizować do włączenia się w pomoc duchową i materialną na rzecz misji.  Zachęcam bardzo serdecznie do przychodzenia na nabożeństwo misyjne https://misje.diecezja.pl/aktualnosci/nadzwyczajny-miesiac-misyjny-pazdziernik-2019/.

• o g. 10:00 msza św. z udziałem kandydatów  do bierzmowania przypada św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia,. Wszystkim Pracującym w Służbie Zdrowia życzymy obfitych łask Bożych.
  1. W uroczystość Wszystkich Świętych msza św. w naszym kościele o g. 8.00 i 10.00, na cmentarzu w Czerwińsku o g.14:00
  2. Będzie można nabyć: prasę katolicką, Niedziela, Gość Niedzieli, Mały Gość Niedzielny
  3. Będzie można zaopatrywać się w kartki na wypominki. Starajmy się imiona naszych zmarłych  wypisywać czytelnie: F- ona, m- on. Wypełnione kartki wrzucamy do przygotowanej skrzynki.
  4. Fotki z prac remontowych na Facebooku Parafia Płoty