Dzień: 17 października 2020

Niedziela Zwykła 29a – 2020r.

By Proboszcz on 17 października 2020 in Ogłoszenia 2020, Październik

1. NIEDZIELA  MISYJNA
  2. Wychwalajcie Pana wszystkie ludy ziemi…
  3. Siostra Wioleta – Rahela – Pitura z Szlichtyngowej na misjach w Tanzanii. Wspomagamy Siostrę i wszystkich na placówkach misyjnych  modlitwą.
  4. W dniu dzisiejszym: – 21.10.2018

– przypada ogólno-kościelna Niedziela Misyjna pod hasłem „Oto ja poślij mnie”. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji. Niedziela ta rozpoczyna również Tydzień Misyjny, który ma nas zmobilizować do włączenia się w pomoc duchową i materialną na rzecz misji.  Zachęcam bardzo serdecznie do przychodzenia na nabożeństwo misyjne. Dzisiejsze ofiary złożone na tace przeznaczone będą na misje. Więcej znajdziemy o misjach http://www.misje.pl/

dzisiaj przypada Dzień Służby Zdrowia, którym patronuje św. Łukasz. Wszystkim pracującym w Służbie Zdrowia życzymy dobrego zdrowia i błogosławieństwa Bożego i opieki św. Łukasz.

Słowo Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego do Służby Zdrowia

– msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, po mszy spotkanie formacyjne

1. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam codziennie na różaniec na g.17.30. Przypominam słowa MB Fatimskiej skierowane do dzieci: „Odmawiajcie różaniec”. Kto jeszcze nie był na różańcu, zapraszam . Będziemy modlić się za pracujących na misjach.
  1. 1 listopada – przypada doroczna uroczystość Wszystkich Świętych:

– w Płotach msza św. o g.  8.00 ,.10.00 ; . 14.00 na cmentarzu w Czerwieńsku

1. Intencje mszalne – msze św. codziennie po różańcu. Różaniec o g. 17.30 – w salce lub w kościele
  2. Bóg zapłać:
    1. – za  ofiary na tacę na potrzeby misji
    2. – za wszelkie ofiary na remont i potrzeby kościoła
  3. Można zabrać i wyplenić kartki na wypominki. Wrzucamy je do skrzynki lub na tacę. Dobrze będzie zaznaczyć w jakim dniu mają być czytane, a w niedzielę o której godzinie.
  4. W przyszła niedzielę  – obchodzimy święto poświęcenia kościoła. Modlitwa wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy nasz kościół wybudowali.
  5. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego,
  6. Przypominam o zakładaniu maski i płynie dezynfekcyjnym do rąk.
  7. Ważne intencje mszalne- rocznice – proszę rezerwować wcześniej.

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego i dobrego zdrowia duszy i ciała.

PRACE W KOŚCIELE