Dzień: 24 października 2020

Niedziela Zwykła 30a – 2020

By Proboszcz on 24 października 2020 in Bez kategorii

„Będziesz miłował, Pana Boga swego z całego serca…”

Drodzy Parafianie.

Jesteśmy w czerwonej strefie zagrożenia pandemicznego. Obowiązują nas kolejne wymagania sanitarne również w kościele. W naszym parafialnym kościele na jednej  mszy św. może uczestniczyć 20 osób. Proszę o zachowanie limitu.

Ksiądz biskup Tadeusz Lityński udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy św. w STREFIE  CZERWONEJ , aż do odwołania. Proszę jedną godzinę w te dni poświęcić na wysłuchanie mszy św. transmitowanej na „żywo” z różnych  kościołów.

Może uda mi się uruchomić naszą kamerę. Wydaje mi się, że udało mi się uruchomić kamerę w naszym kościele proszę sprawdzić Parafia NMPB Płoty. Proszę sms tel. 667-179-107 potwierdzić, że działa.

1.W dniu dzisiejszym –   msza św. o  8.00, 10.00;  12.00

Bogu dziękujemy za dar kościoła , dobroczyńcom i ofiarodawców i tych, którzy przyczynili się do budowy tego kościoła

1. W środę – 28.10. – obchodzi imieniny obchodzi ks. bp Tadeusz Lityński, któremu życzymy dobrego zdrowia i obfitości łask Bożych i opieki św. Patrona. W rezydencji biskupiej osobiście złożę życzenia w imieniu własnym jak i Parafian, zapewniając o modlitwie.
  2. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam codziennie na różaniec na g.17.00.

Nabożeństwo różańcowe kończymy w 31.10.br.. Przypominam słowa MB Fatimskiej skierowane do dzieci: „Odmawiajcie różaniec”.

Kto jeszcze nie był na różańcu, jest okazja w tym ostatnim tygodniu.

1. 1 listopada – niedziela – przypada doroczna uroczystość Wszystkich Świętych:

– w Płotach  msza św. o 8.00, 10.00, 12:00

– nie będzie mszy św. na cmentarzu w Czerwiński o g. 14.00 ,

Jesteśmy proszeni o rozłożenie w czasie odwiedzin naszych zmarłych na cmentarzu.

1. W Dzień Zadusznym msza św. o g. 17.00
  2. W sobotę – o g. 17:00 zmiana tajemnic różańcowych
  3. Zachęcam do praktyki 1 piątków miesiąca
  4. W dniach 1-8 listopada można uzyskać ODPUST*, jeśli nawiedzą: kościół, cmentarz są w stanie łaski uświęcającej, pomodlą się w instancjach Ojca św., odmówią Wierzę, Ojcze nasz,. Odpust można zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia
  5. Intencje mszalne – msze św. w listopadzie w dni powszechne o g. 17.00. Po mszy św. wypominki.
  6. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  1. Kartki wspominkowe wrzucamy do skrzynki lub na tacę.
  1. Polecam prasę katolicką Niedzielę Gościa Niedzielnego.

* Odpust w Kościele Katolickim

13. Aktualności naszej Kurii Diecezjalnej  https://diecezjazg.pl/

Zmarł Stanisław Szymanek

By Proboszcz on 24 października 2020 in Zmarli

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Dzisiaj w godzinach nocnych zmarł STANISŁAW SZYMANEK lat 73 nasz parafianin. Pogrzeb przewidziany jest na 27 października br. – wtorek – o g. 14:00 msza św. w kościele parafialnym w Płotach, a po mszy św. ceremonia pochowania na Cmentarzu Komunalnym w Czerwieńsku.

Żonie i rodzinie składam wyrazy kapłańskiego współczucia i zapewniam o modlitwie za zamarłego i o pocieszenie i wsparcie dla tych, który zasmuciła ta śmierć.

Płoty, dnia 24.10.2020r.