Jezus Chrystus Król Wszechświata – 2020A.

By Proboszcz on 21 listopada 2020 in Listopad, Ogłoszenia 2020

„Króluj nam Chryste, zawsze  i wszędzie”…

Transmisja na żywo

Parafia NMPB Płoty

1. W dniu dzisiejszym uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata :

– msza św. o 8.00, 10.00 i o 12.00

– o g.10:00 – msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

– kończymy kolejny rok liturgiczny

– przypada patronalne święto naszego Seminarium Duchownego. Modlitwą i ofiarą wspieramy to Seminarium. LIST REKOTORA  naszego Seminarium Duchownego, które obecnie mieści się w dawnej rezydencji biskupów w Gorzowie Wlkp. Dzisiejsza  taca przeznaczona będzie na nasze Seminarium Duchowne.

1. Modlimy się o rychłą beatyfikacje sługi Bożego, bp Wilhelma Pluty.
  1. Rekolekcje adwentowe o ile nie będzie nowych zaostrzeń sanitarnych planuję od II Niedzieli Adwentu: 6-8 grudnia br. Poprowadzi Ojciec Ireneusz – redemptorysta z Głogowa –  rekolekcjonistę   i Parafian polecam Waszej modlitwie.
  1. Intencje mszalne – codziennie msze św. o g. 17.00. oprócz poniedziałku
  2. Modlimy się o liczne powołania kapłańskie i zakonne.
  3. Bóg zapłać: – za złożone ofiary,
  4. Dzieci wraz z rodzicami przygotowują roratne lampiony. Gotowe lampiony lub szablony można kupić w księgarni św. Antoniego we Wschowie
  5. W przyszłą niedzielę – 29.11.2020r;

– rozpoczynamy  czas Adwentu – to  początek  nowego roku liturgicznego

– poświęcenie opłatków, jeszcze nie wiem jak będą rozprowadzane opłatki, być może że w kościele.

– bardzo proszę Radą Parafialną i Ekonomiczną na spotkanie po mszy św. w środę g. 17.30 Ofiary złożone za opłatki przeznaczone będą  na meble do zachrystii .

rozprowadzenie  świec na stół wigilijny mała – 6zł, duża 15zł. Do rozprowadzenia mamy : świece duże – 30szt, małe 60.

1. Polecam prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny
  2. W sobotę 28 listopada – zmiana tajemnic różańcowych – o g 16.30

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego, opieki świętych patronów i wiele miłości w gronie rodziny i przyjaciół.

Płoty 22.11.2020r..

=====================================

Seminarium Duchowne w Gościkowie-Paradyżu. Obecnie mieści się tu sanktuarium Maryjne. KOMUNIKAT BISKUPA