Niedziela Adwentu 1 – 2020

By Proboszcz on 28 listopada 2020 in Listopad, Ogłoszenia 2020

TRANSMISJA  MSZY NA ŻYWO

Marana tha – Przyjdź Panie Jezu…

1. Rozpoczynamy czas Adwentu. Jednocześnie wkraczamy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski poświęcony program duszpasterski dla Kościoła w Polsce na kolejny rok 2020-2021 pod hasłem: „OJCIEC MÓJ DA WAM PRAWDZIWY CHLEN Z NIEBA” Zasadniczym celem tego programu jest uświadomienie sobie i wiernym wielką wartość  mszy św. i komunii św.  na wszystkich  etapach ludzkiego życia. Jest to czas oczekiwania  nie tylko na Boże Narodzenie, ale i czasem szczególnej łaski i  Bożego miłosierdzia.
  2. SŁOWO BISKUPA NA ADWENT

Dziś poświęcamy opałków, złożone ofiary przeznaczone będą na dofinansowanie ogrzewania i elektryki i ubezpieczenia mienia kościelnego i na uregulowanie należności za remont. Roznoszone będą do skrzynek pocztowych.

2.Wzorem radosnego oczekiwania na Zbawiciela jest Maryja. Bardzo serdecznie zachęcam do brania udziału w Roratach – środa

1. Intencje mszalne – msza św. o g. 17.00
  2. W czasie adwentu nie kupujemy kwiatów. Zamiast kwiatów składamy pieniądze na fundusz  dekoracyjny kościoła. Gdyby ktoś chciał udekorować kościół z własnych funduszy- popieram –  proszę mi to zgłosić, ku temu będzie wiele okazji.
  3. Bóg zapłać za: – złożone ofiary na tacę przeznaczone będą na konto remontowe,
  4. Będzie można nabywać świece adwentowe – 6zł małe, 15zł duże Pieniądze z zakupu tych świec będą przeznaczone na pomoc dla  wakacje dla dzieci. Jest to ogólnopolska akcja CARITAS. Część ofiar zostaje w parafialnym Caritasie.

7.W przyszłą niedzielę:

rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Głosić będzie Ojciec Ireneusz – redemptorysta z Głogowa polecam waszej modlitwie

– dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie – zbiórka do puszek  na pomoc dla  Kościoła na  Wschodzie – akcja ogólnopolska.

–  choinki do kościoła – jeżeli ktoś chce ofiarować, proszę się zgłosić

1. 4 grudnia – wtorek św. Barbary – Patronce polecamy górników i ich rodziny, zapraszamy
  2. 5 grudnia – środa – przypada Międzynarodowy Dzień Caritasu, zapraszam
  3. 6 grudnia św. Mikołaja – zawsze obdarzał ludzi dobrocią. Pamiętajmy i innych W czwartek zapraszam na modlitwę na intencję powołań, modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, za kapłanów
  4. Chorych – wszystkich – odwiedzę w piątek od g. 8:30 – spowiedź, komunia adwentowa
  5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę i trwać będą do wtorku 8 grudnia włącznie o g. 9:00 i 18:00.
  6. Polecam prasę katolicką: Niedzielę – film na CG Oddanie 33 – rekolekcje, Gościa Niedzielnego – kalendarz 2021, Mały Gość Niedzielny – film na CD Cud nad cudami
  7. —————–RORATY

17.30 –  spowiedź

18.00 – msza św. z nauką, błogosławieństwem papieskim, zakończenie rekolekcji

Serdecznie zapraszam

Błogosławieństwa Bożego  i opieki świętych patronów życzę.

ks. Antoni Łatka