Dzień: 5 grudnia 2020

Rekolekcje adwentowe 2020r.

By Proboszcz on 5 grudnia 2020 in Bez kategorii

Marana Tha – przyjdź Jezu Panie…

Rozważania rekolekcyjne przeprowadzi Ojciec Ireneusz Homoncik – Redemptorysta z Głogowa

Będą transmitowane NA ŻYWO       zapraszam na rekolekcje

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam

Ksiądz Antoni Łatka

Płoty  2020r.

Niedziela Adwentu – 2 – 2020r.

By Proboszcz on 5 grudnia 2020 in Grudzień, Ogłoszenia 2020

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”/Mt3.3/

Adwent to czas tęsknoty, która zawsze wypełnia każde ludzkie oczekiwania. To wyrażamy w naszych adwentowych pieśniach. Każdy dzień jest zbliżaniem się do spotkania z Panem. Wołanie Jana Chrzciciela „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie” jest ciągle aktualne.

1. W dniu dzisiejszym: –

zbiórka do puszki na pomoc dla Kościołów na Wschodzie – ogólnopolska

–  przypada św. Mikołaja biskupa – pamiętajmy o dzieciach i o naszych  bliźnich

– w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje święte, które poprowadzi O. Ireneusz redemptorysta z Głogowa.  Trwać one będą do wtorku włącznie.

Rano o g. 9.00, po południu o g. 18.00 – msza św.  i  nauka dla dorosłych.

Spowiedź.- wtorek – rano g. 8.30 – 9.00, po południu od 17.30 – 18.00

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w rekolekcja i spowiedzi adwentowej.; zaprosiłem  kilku księży.

Rekolekcje będą transmitowane  NA ŻYWO –  https://www.youtube.com/watch?v=39sVCIriREg

1. Choinki – czy ktoś ma choinki przekazania do naszego kościoła?
  2. W sobotę 13 i 19 grudnia br. będą roznoszone opłatki i wrzucane do skrzynek pocztowych, proszę chętnych do zgłoszenia się. Ofiary złożone za opłatki przeznaczone będę na konto prac remontowych i innych zobowiązań parafialnych.. Serdecznie dziękuję.
  3. Zachęcam do modlitwy na intencji pokoju w Ziemi Świętej.
  4. Przez zakup adwentowej świeczki – 6 zł. duże – 15zł. pomagamy biednym zwłaszcza dzieciom,. Każda rodzina powinna nabyć taką świecę i zapalić przy pustym talerzu jako widoczny znak okazanego serca potrzebującym../ świece będzie można kupić przy wyjściu.
  5. Sprawy kancelaryjne – trzeba się umówić, gdyż w godzinach popołudniowych będę wyjeżdżał z pomocą spowiedzi do sąsiednich parafii.
  6. Bóg zapłać za: sprzątanie kościoła ofiary na tacę,
  7. Intencje mszalne.
  8. Roraty: środę i czwartek o. g. 17.00  – zapraszamy.
  9. We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  10. W przyszłą niedzielę:
  • ofiary złożone na tace przeznaczone będą na dom Księży emerytów w Zielonej Górze
  • o g. 12:00 msza św. z udziałem dzieci komunijnych i poświęcenie medalików, po mszy spotkanie formacyjne z rodzicami
  1. Nasze Caritas Parafialne będzie zbierać żywność na stół świąteczny dla ubogi dar naszego serca w sklepach BIEDRONCE  i w naszym SŁONECZKU w piątek i sobotę.  Bardzo dziękuję: właścicielom sklepów: w Biedronce w Czerwieńsku, naszej pani sklepowe za wyrażenie zgody na wystawienie kartonów na środki żywnościowe. Bóg zapłać wszystkim za dar serca i złożone dary. W miarę możliwości osoby czy przedstawiciele rodzin, które zostaną powiadomione przyjdą w określonym dniu i godzinie po odbiór z swoimi reklamówkami.
  2. Zachęcam do nabywania prasę katolicką: Niedziela, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa