Niedziela Adwentu – 3 b – 2020r.

By Proboszcz on 12 grudnia 2020 in Bez kategorii, Grudzień, Ogłoszenia 2020

1. W dniu dzisiejszym- 13.12.2020r.

– o g. 12.00 msza św. z udziałem dzieci przygotowującymi się do pierwszej komunii św. – poświęcenie medalików

– w całej diecezji w sposób szczególny modlimy się za kapłanów  przebywających na  emeryturach i rentach

– dzisiejsze złożone ofiary na tacę,  przeznaczone będą na potrzeby  diecezjalnego domu księży emerytów w Zielonej Górze. Za ofiary, serdeczne Bóg zapłać.

– pamiętajmy o tych, którzy wycierpieli w stanie wojennym –13.12. 1981 – 22.07.1983

1. W miniony tygodniu i w naszej parafii miała miejsce rekolekcje adwentowe. Frekwencja dobra. Bóg zapłać tym, którzy skorzystali z rekolekcji.
  2. Trzecią niedzielą Adwentu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin.
  1. Modlimy się o łaskę wiary dla Parafian
  2. Msze św. w kościele parafialnym w ciągu tygodnia o g. 17.00 w poniedziałek, wtorek o g. 8:00 czwartek, piątek i sobotę Roraty: środa o g 17:00
  3. Bóg zapłać za złożone ofiary – za ofiary za opłatki, roznoszącym opłatki. Trwa jeszcze  roznoszenie opłatków. W tym tygodniu dotrą do wszystkich.
  4. 7. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – sobota g. 18.00
  5. Modlimy się o pokój w świecie
  6. W przyszłą niedzielę:
    • – błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa  na każdej mszy św.
    • –  o g. 10:00 i 12.00  poświecenie szopek i figurek Dzieciątka Jezus
    •  – o g. 10:00 – msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  1. PASTERKI – 24 grudnia: o g. 21.30 i g.  24:00
  2. Msze św. w  św. w  dniu świętego Szczepana
    • –  w pierwszy dzień  świąt BN –  o g.8:00, 10.00, 12.00
    • – drugi dzień świat  św. Szczepana  – o g. 8.00, 10.00, 12.00 –  taca na KUL., poświęcenie owsa
  3. Każdy może został członkiem GRONA WSPIERAJĄCYCH UBOGICH – zadaniem członka jest systematyczne (określona kwota miesięczna) wspieranie Parafialnego Caritas
  4. Polecam prasę katolicką: Niedziela, Gościa Niedzielnego
  5. Zachęcam, aby wszyscy domownicy w rodzinie zaangażowali się w przygotowanie domu do świąt Bożego Narodzenia.
  6. Wizytę duszpasterską będzie miała inny charakter. Bez wizyty duszpasterze w domu, chyba, że na indywidualne zaproszenie. Kolędowanie według wskazań księdza biskupa rozpoczniemy po 1 stycznia 2021r. spotkaniem rodzin w kościele.

Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego, wiele łask Bożych i spokojnego przygotowania się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.