Dzień: 19 grudnia 2020

Niedziela Adwentu – 4b – 2020r.

By Proboszcz on 19 grudnia 2020 in Grudzień, Ogłoszenia 2020

zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, by świętować Boże Narodzenie, na które czekamy i do których jakoś  się  przygotowujemy. Z tym przygotowaniem bywa różnie. Biedni są ci, którzy ograniczają się tylko do suto zastawionego stał, upominków, czy w kącie stojącego przystrojonego  świątecznego drzewka. Biedni są ci, którzy gubią właściwy sens świąt, zapominając – po co i dlaczego świętują  i Kto tu najważniejszy.

Transmisja NA ŻYWO mszy z kościoła Płoty 19.12.2020r.

1.W  dniu dzisiejszym – 20.12.2020r.

2. Dnia 24 grudnia – przypada wigilia. Zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę tej wieczerzy Pamiętajmy o opłatku, modlitwie, czytaniu Ewangelii o Jezusowym Narodzeniu wg św. Łukasza 2,1nn, śpiewaniu kolęd Ten wieczór niech pojedna wszystkich zwaśnionych. Wyłączmy telewizor. Cieszmy się i radujmy Jezusowym narodzeniem i sobą.

• imieniny obchodzi nasz Ks. Biskup Adam Dyczkowski, któremu życzmy wiele łask i błogosławieństw Bożych i opieki Pani Rokitniańskiej
  • Po wieczerzy wigilijnej bardzo serdecznie zapraszam na pasterkę d naszego kościoła parafialnego o g. 20:00, 22:00  i 24:00. Ofiary złożone na pasterce na tacę przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty
  • Tradycyjnie zachowajmy post od potraw mięsnych, który obowiązuje od lat 14.

3.W pierwszy  dzień świąt 25 grudnia: msze św. o 8:00, 10.00,12.00. Nie obowiązuje post z racji dnia uroczystego.

4. W drugi dzień świąt w tym roku przypada św. Szczepana – msza św. 8.00, 10.00, 12.00

– tradycyjnie taca na KUL i Instytut Katolicki

– zgodnie z tradycją  poświęcimy  owies

• W niedzielę przypada uroczystość Świętej Rodziny. Bardzo serdecznie zapraszam oboje małżonków  z dziećmi na poszczególne msze św. Małżonkowie odnawiają  przysięgę małżeńską i otrzymają specjalne błogosławieństwo.
  • z racji św. Jana Apostoła przynosimy wino do poświęcenia
  • Intencje mszalne – na stronie internetowej parafii i w gablocie
  • W święta zapraszam na g. 15:00 na nabożeństwo przy żłóbku.
  • Bóg zapłać:
  • paniom i panom za przystrojenie choinek i żłóbka
  • za ofiary na tacę wszelkie ofiary i wpłaty na konto parafialne,
  • za ofiary za opłatki, część z nich wpływa na konto parafialne
  • Nadleśnictwu Zielona Góra za choinki przekazana gratis do naszego kościoła
  • Damianowi i sąsiadowi z przywiezienie choinek
  1. ŻYCZENIA: Wszystkim Miłym mieszkańcom naszej Parafii i Gościom, życzę spokojnych, pełnych błogosławieństwa i radości  przeżywania  Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Polecam prasę katolicką – z kolędami Golców : Gość Niedzieli, Mały Gość Niedzielny
  3. Polecam prasę katolicką: Niedziele, Gościa Niedzielnego.
  4. W poniedziałek o g. 13:00 msza św. pogrzebowa za + Dariusz Bursztynowicz
  5. Msze ś. w ciągu tygodnia o g. 17:00. RORATY  w środę.  W  poniedziałek – nie ma wieczornej mszy