Dzień: 27 grudnia 2020

Niedziela św. Rodziny

By Proboszcz on 27 grudnia 2020 in Grudzień, Ogłoszenia 2020

Gromadzimy się, aby dziękując Bogu za dar zbawienia  prosić, by nam dał „ducha mądrości” i światłe oczy serca, byśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania”, czym jest dla każdego z nas narodzenie Jezusa Chrystusa. Polecają Św. Rodzinie wszystkie sprawy rodzin naszych.

1. W dniu dzisiejszym:

–  małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską

– złożone ofiary na tace przeznaczone będą na prace remontowe kościoła

– dziś poświęcenie wina (św Jan Ap) – przynosimy z sobą.

1. Dnia 31 grudnia br. kończymy 2020 rok. Serdecznie zapraszam na mszę św. dziękczynną  będzie to jednocześnie msza św. z Nowego Roku o g. 17:00. Wszystkim życzę miłego spędzenia sylwestra i powitania Msza św. sprawowana będzie z  uroczystości Świętej Bożej Rodzicieli Maryi. Kto będzie w niej uczestniczył nie musi być na mszy 1 stycznia 2021r.
  2. Nowy Rok przypada Światowy Dzień Modlitw o pokój. Msze św. o g. 8:00, 10:00, 12.00 i 18.00(miało być 17-przepraszam) Nas katolików obowiązuje udział we mszy św. jest dyspensa biskupa.
  1. Ni będzie tradycyjnej kolędy, mogą rodziny zaprosić proboszcza indywidualnie. Ksiądz proboszcz zaprosi parafian do kościoła według poszczególnych ulic. Szczegóły zostaną podane później. Chciałbym w ramach „wizyty duszpasterskiej”  spotkać się  z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej komunii i młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania w ich domach w obecności rodziców.
  2. Codziennie msze św. o g. 17:00. Jutro w poniedziałek mszy nie będzie .
  3. Bóg zapłać za ofiary,

7.Polecam prasę katolicka: Niedziela, Gościa Niedzielnego.

Wszystkim życzę udanego  Sylwestra oraz błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w 2021 roku.

Szczęść Boże.