Niedziela Bożego Narodzenia – 2-2021

By Proboszcz on 2 stycznia 2021 in Bez kategorii

W pierwszą niedzielę roku 2021 gromadzimy się, aby dziękując Bogu za dar zbawienia i prosić, by nam dał „ducha mądrości” i światłe oczy serca, byśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania”, czym jest dla każdego z nas narodzenie Jezusa Chrystusa, który obecny jest  zwłaszcza w tabernakulum. Obecnie przeżywamy w Kościele program duszpasterski pod hasłem: ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY – EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE.  Trzeba nam wiele wsparcia  duchowego aby rodziny nasze stawały się „domowym Kościołem” i karmiły się Chlebem dające życie wieczne by rodziny Bogiem były silne.

1. W dniu dzisiejszym msze św. o g. 8.00, 10.00, 12.00
    • Modlitwom Waszym polecam księdza biskupa Adama który przebywa w szpitalu – komplikacje po covidzie
  1. 6.01. /środa/. przypada doroczna uroczystość Objawienia Pańskiego – święto obowiązkowe, popularnie zwane świętem Trzech Króli czasie mszy św. poświęcenie wody, kredy, kadzidła, złota. Proszę z sobą przynieść buteleczki z woda do poświęcenia.
    •  Msze św.  o g. 8.00 , 10.00 i 12.00,

W tym dniu przypada doroczne święto Dziecięctwa Misyjnego. Dzieci całego  świata wspierają  misje. Oto prosi w  misyjnym Orędziu Ojciec św.

Taca  z tej uroczystości  przeznaczona będzie na potrzeby misji.  Waszej ofiarności polecam sprawy  misji, jak również usilnie proszę o modlitwy na intencji misjonarzy…

1. .Msza św. codziennie o g. 18.00 włącznie z sobotą
  2. Msze św. w ciągu tygodnia wg kalendarza – intencje mszalne
  3. Bóg zapłać za ofiary
  4. W przyszła niedzielę:
  • przypada pamiątkę chrztu Pana Jezusa. Będzie to okazja odnowienia przyrzeczeń chrztu i wdzięczności Bogu za dar chrztu – czy pamiętam swoją datę chrztu.
  •  o g. 12:00 msza św. z udziałem dzieci komunijnych
  1. Tradycyjnej kolędy nie będzie. Zgodnie z zaleceniem księdza biskupa proboszczowie zapraszają parafian na spotkanie kolędowe do kościoła parafialnego. W Płotach zapraszam codziennie od poniedziałku do soboty na g.18:00. Jeżeli ktoś chce zaprosić księdza proboszcza umawia się telefoniczne na  czas odpowiedni. Tel. 667 179 107. Na ten czas rezerwuję niedzielę.  Planuję odwiedzić rodziny w których dzieci przygotowują się do pierwszej  komunii św. a młodzież do bierzmowania

Do kościoła parafianie przynoszą:

• Naczynie z wodą do poświęcenia
  • Książeczki lub śpiewniki z kolędami
  • Ofiary w na tacę w kopertach lub bez – kopert nie podpisywać  – na potrzeby kościoła, dalszy remont – malowanie elewacji zewnętrznej, wymiana rynien

W tym tygodniu 4-8 stycznia  zapraszam mieszkańców  następujących ulic:

• Poniedziałek – Lubska – cała
  • Wtorek – Leśna – cała, Łąkowa
  • Czwartek – Rzemieślnicza, Osiedlowa, Nowa
  • Piątek – Srebrzysta, Tęczowa, Rajska, Leśny Zaułek, Leśny Zakątek, Piękna, Szyszkowa, Modrzewiowa
  • Sobota – Dębowa i Sportowa