Niedziela Zwykła – 2-2021-B

By Proboszcz on 16 stycznia 2021 in Ogłoszenia

„Uczyńcie co powie wam mój Syn”…

Każde nasze  przyjście do świątyni Pana daje nam szczególną możliwość spotkania się z naszym bratem Jezusem, który „przeszedł dobrze czyniąc.” On jest Barankiem, który zgładził grzech świata, a więc i moje. Chrzci nas Duchem świętym, abyśmy byli mocni w wierze.  Starajmy się w naszym życiu korzystać z darów Ducha św., aby zasłużyć na pochwałę Ojca Niebieskiego i budować królestwo Boże, tam gdzie jesteśmy, a On nas umacnia CHLEBEM  ŻYCIA i łaską.

1. 1. W dniu dzisiejszym:– msze św. o g. 8.00,10.00 i 12.00

–  msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

1. Zachęcam do modlitwy w intencji pokoju w świecie

3  Od 18 stycznia – rozpoczął się kolejny Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcam do modlitwy w intencji jedności wszystkich wyznawców Chrystusa

1. 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22.01. Dzień Dziadka  – Seniorom życzymy Im dobrego zdrowia i błogosławieństwa Bożego
  2. Codziennie msza św. o g. 17:00. Intencje mszalne – wywieszone w gablocie i podane na parafialnej stronie internetowej
  3. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary i przelewy na konto parafialne
  4. Dnia 22 stycznia kolejna rocznica (1986) śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty.. Modlimy się o beatyfikację zmarłego biskupa W. Pluty
  5. Przypominam o 1% z podatku na rzecz CARITASU naszej diecezji  Wystarczy podać numer KRS: 0000226818,
  6. Zachęcam do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne również w naszej parafii.
  7. W przyszła niedzielę:
  • Wsparcie dla Chorwacji
    29 grudnia ub. r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazał 100 tys. złotych, ale potrzeby są zdecydowanie większe. W związku z tym niedziela 24 styczniabr. będzie w Polsce „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach należy:
    – w modlitwie wiernych uwzględnić wezwanie za poszkodowanych,
    – po Mszy św. przeprowadzić zbiórkę do puszek na ten cel.
    Informację o inicjatywie należy podać w ogłoszeniach duszpasterskich już w najbliższą niedzielę, tj. 17 stycznia br.
    Zebrane środki proszę przekazać na konto Caritas Diecezjalnej z dopiskiem CHORWACJA.

Można również przyłączyć się do akcji, przekazując środki bezpośrednio do  Caritas Polska:
– wysyłając SMS o treści CHORWACJA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł),
– dokonując wpłaty przez stronę www.caritas.pl,
– wpłacając dowolną kwotę na konto nr 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526, z dopiskiem CHORWACJA.
Zachęcamy do umieszczenia tej informacji na parafialnych stronach www i profilach mediów społecznościowych.

1. Informacje z naszej Kurii Diecezjalne: http://kuria.zg.pl/
  2. Polecam prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny
  3. Nasz wniosek o dotacje na remont kościoła złożony w Kurii Diecezjalnej nie został pozytywnie załatwiony. Nie otrzymaliśmy dotacji finansowej na remont.
  4. Zakończyłem grupowe – ulicami – spotkania kolędowe. Bardzo dziękuję Parafianom za przybycie do kościoła na spotkanie i złożenie ofiar. Odnośnie celu ofiar informuje nasza Kuria
  5. Trwa jeszcze kolęda na zaproszenie indywidualne. – zwłaszcza rodziny dzieci komunijnych, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, nowo wybudowanych domów – możliwość poświecenia. Kolęda w godzinach popołudniowych. Tel paraf: 667 179 107 lub email: ploty@zdiecezjazg.pl
  6. Komunikat Kurii – o śmierci biskupów: Adama Dyczkowskiego i Antoniego Stankiewicza.

KURIA BISKUPIA Zielona Góra 15.01.2021

• Ze względu na zmienioną formę tegorocznej wizyty duszpasterskiej, Biskup Diecezjalny podjął decyzję o następującym podziale ofiar z kolędowych spotkań w kościele lub indywidualnych odwiedzin na zaproszenie wiernych:
  • z ogólnej sumy zebranych ofiar należy przekazać do Kurii 10%jej wysokości;
  • 60%zebranej kwoty przeznacza się na cele parafialne, w tym na własne utrzymanie księży proboszczów, wikariuszy i rezydentów;
  • pozostałe 30%z ogólnej sumy pieniędzy dzieli się równo na tyle części, ilu księży pracuje w parafii.

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego i zdrowia

ks. Antoni Łatka