Niedziela Zwykła 3 – 2021

By Proboszcz on 23 stycznia 2021 in Ogłoszenia

„Będę wysławiał pomoc Twoją Panie”…

Każde nasze  przyjście do świątyni Pana daje nam szczególną możliwość spotkania się z naszym bratem Jezusem, który „przeszedł dobrze czyniąc.” Nauczanie Jezusa w rodzinnym mieście zachęca nas do dawania świadectwa wierze

1. W dniu dzisiejszym:
    1. Przeżywamy niedzielę jako Niedzielę Słowa Bożego , która ma nas uwrażliwiać na czytanie i rozważanie słowa Bożego. Zachęcam do czytania Pisma św. W rodzinach naszych.
  2. Przypada dziś dzień modlitw o dobre wykorzystanie masmediów, modlimy się za dziennikarzy i innych pracowników prasy, radia i telewizji
  3. msze św. o g. 8.00,10:00 i 12:00
  4. dziś złożone ofiary do puszki przeznaczone będą na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi mieszkańcom Chorwacji
  5. Przypominam o 1% z podatku na rzecz CARITASU naszej diecezji  Wystarczy podać numer KRS: 0000226818,
  6. Msza św. w poniedziałek i wtorek o g. 10:00, od środy o g. 17:00
  7. Pogrzeb ks. bp Adama Dyczkowskiego:

– poniedziałek 25.01. – o g. 12:00 msza św. w kościele św. Ducha w Zielonej Górze poprzedzona różańcem o g. 11:00. Po mszy przejazd konduktu pogrzebowego ulicami miasto w kierunku Gorzowa Wlkp.

– wtorek  26.01– uroczystości pogrzebowe w Gorzowie Wlkp. O g. 11:00 msza św. pogrzebowa w kościele św. Pierwszych Męczenników Polski, poprzedzona modlitwą różańcową o g. 10:00.  Po mszy trumna z ciałem zmarłego biskupa zostanie złożona w krypcie kościoła katedralnego w obecności biskupów, najbliższej rodziny i asysty. Więcej na www.diecezjazg.pl

Uroczystość pogrzebowa z Gorzowa Wlkp. – wtorek –   będzie  transmitowana przez RTV3 Gorzów Wielkopolski.

W zawiązku z ograniczeniami sanitarnymi odnośnie ilości osób w kościele w uroczystościach pogrzebowych weźmie  udział ograniczona liczba osób i wyznaczeni kapłani z dekanatów.

Dlatego serdecznie zapraszam do naszego kościoła parafialnego w Płotach na mszę św. żałobną za zmarłych biskupów w poniedziałek za biskupa Adama a we  wtorek za  biskupów Adama i Antoniego na  g.10:00.

Być może, że będzie ktoś transmitował mszę NA ŻYWO na You Tube z Zielonej Góry w poniedziałek a we wtorek TVP3 Gorzów Wlkp. – dlatego u nas odprawimy wcześniej mszę św. żałobną  aby umożliwić Wam oglądanie  uroczystości pogrzebowych.

Księży biskupów  Adama i Antoniego polecam Waszym modlitwom.

1. Zachęcam do modlitwy o pokój krajach Afryki Północnej, zwłaszcza Syrii, Egipcie.
  2. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i na konto parafialne.
  3. . Polecam prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego
  4. W sobotę o g. 16:30 – modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic.
  5. Sprawozdanie z tegorocznych spotkań kolędowych podam w przyszłą niedziele.

Wszystkim życzę miłej niedzieli w gronie rodziny i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

ks. Antoni Łatka

Płoty, dnia 23.01.2021r.

TRASA  KONDUKTU – 25.01.2021 po mszy w kościele św. Ducha w Zielonej Górze. Msza o g. 12:00.