Our News

Latest news from our blog

Niedziela Zwykła 7b-2021

Niedziela Zwykła 7b-2021

By Proboszcz on 13 lutego 2021 in Ogłoszenia

MSZA ŚW.  NA   ŻYWO

 1. W dniu dzisiejszym: msze św. g. 8:00, 10:00, 12:00
  1. O g. 10:00 msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania
 1. Kończy się czas karnawału. W najbliższą środę rozpoczynamy w kościele okres Wielkiego Postu, który ma charakter chrzcielny i pokutny i przygotowuje lud Boży do obchodu świąt wielkanocnych. Czas ten rozpoczynamy Środą Popielcową, a przyjęcie popiołu na nasze głowy oznacza naszą gotowość czynienia pokuty i podejmowania   różnych czynów wielkopostnych.

Ojciec święty powiedział  „Ten pierwszy dzień 40 dniowego postu Kościoła, nabiera właściwego znaczenia w perspektywie Chrystusowego zmartwychwstania, do którego cały ten okres jest duchowym przygotowaniem. Trzeba na początku wejść w tajemnicę śmierci, aby u kresu stanąć wobec Życia, które jest z Boga”(13.02.1991)

 1. Ś r o d a P o p i e l c o w a:- rozpoczynamy Wielki Post

            – Msza św. Szlichtyngowa: 9.00,  17.00

            – – dzień modlitw i pokuty za kapłanów,  seniorów-emerytów,  ofiary złożone na tacę  tradycyjnie przeznaczone zostaną na dom księży emerytów w  Zielonej Górze

            – posypanie naszych głów popiołem

– rozpoczyna  wielkopostną  akcję  trzeźwości  i Tydzień Trzeźwości

– rozpoczyna również  dni modlitw o ducha pokuty  w parafii

– obowiązuje post ścisły – nie ma dyspensy, obowiązuje  od 18-60 roku życia,  post jakościowy (bez potraw mięsnych)  obowiązuje od 14 roku życia

Codziennie msze św. o g. 17.00 oprócz poniedziałku , intencje mszalne

 1. Waszym modlitwom polecam tegoroczne rekolekcje wielkopostne – 28 lutego – 02 marca 2021r. Rekolekcje wygłosi ks. prałat Jan Pawlak z Zielonej Góry

6.Tradycyjnie rozpoczynamy zbiórka na: sprzątanie kościoła – 30zł od rodziny. Można wrzucać w kopercie na tacę, do skrzynki pocztowej czy wręczyć osobiście ks. Proboszczowi lub wpłacić na konto parafialne. ł

 1. DROGA KRZYŻOWA o g 17:00 dla wszystkich

Informacja otrzymana z Kurii Diecezjalnej.

Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, pierwszy piątek Wielkiego Postu ma być przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. W tym roku ten dzień pokutny przypada 8 marca.

W związku z tym, decyzją Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, w każdej parafii należy przeprowadzić nabożeństwo Drogi Krzyżowej (treść rozważania w załączeniu) wynagradzające za grzechy tych naszych braci, którzy dopuścili się przestępstw seksualnych wobec małoletnich oraz dodać wezwanie w tej intencji w modlitwie powszechnej (tekst w załączeniu).

Jednocześnie informuję, że Msza św. przebłagalna zostanie odprawiona w dniu 8 marca o godz. 18.30 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Wcześniej o godz. 18.00 Drogę Krzyżową poprowadzą alumni Z-GWSD w Paradyżu.

 1. W przyszłą niedzielę:

GORZKIE ŻALE: o g. 17.00, po GŻ ok 17.40 – msza św.

 1. 1% z podatku dochodowego na Caritas
 1. Polecam prasę katolicką: Goście Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedziele.
 2. Polecam odwiedzić stronę internetową parafialną : http://www.parafiaploty.pl/ i diecezjalną https://diecezjazg.pl/
 3. W sobotę – o g. 18.00 rozpoczynamy spotkanie formacyjne  dla  przyszłych rodziców i chrzestnych –  rozporządzenie Biskupa  – ma być 5 takich spotkań. Po tych spotkaniach uczestnicy otrzymają specjalne Zaświadczenie, które będzie wymagane przy załatwianiu formalności związane z chrztem dziecka
 4. APEL PRZEWODNICZĄCEWGO  EPISKOPATU POLSKI

 

Wszystkim życzę dobrego zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

 1. Antoni Łatka

proboszcz