Niedziela Wielkiego Postu 1-b- 2021

By Proboszcz on 20 lutego 2021 in Ogłoszenia

MSZA ŚW. NA ŻYWO

„Daj mi poznać Twoje drogi  Panie i naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami ” Psalm.

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. To święty czas, w którym bardziej uświadamiamy sobie wielkość naszego grzechu, jak też i bezmiar Bożego miłosierdzia. Krzyż Chrystusa to wielki znak nędzy i podłości grzechu, ale także znak przebaczającej Bożej miłości.

1. W dniu dzisiejszym: – msze św. o 8.00, 10.00, 12.00

– Gorzkie Żale  o g 17:00, po GŻ – msza św.

1. Zachęcam do modlitwy za księdza  rekolekcjonistę i cała wspólnotę parafialną o obfite owoce tegorocznych rekolekcji.
  2. Droga Krzyżowa w piątek o g. 17:00. Po DK – msza św. Zachęcam do udziału w DK dzieci, młodzież, dorosłych.
  1. W przyszłą niedzielę;

– rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które przeprowadzą Ksiądz prałat Jan Pawlak, proboszcz  w Zielonej Górze. Plan rekolekcji został już umieszczony w  gablocie. Bardzo serdecznie zachęcam  Miłych Parafian do wzięcia udziału rekolekcjach  św. a zwłaszcza  skorzystania w spowiedzi św. wielkopostnej

– zbiórka do puszki na rzecz misji „Ad gentes” – na kościoły na Kresach

1. Msze św. codziennie o g.17.00, oprócz poniedziałku,
  2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary,
  3. Zachęcam do wpisywania się do parafialnej Księgi Trzeźwości
  4. Zachęcam do składaniu ofiar do skarbonki Caritasu – JAMUŻNA

9.  Polecam prasę katolicką  Gościa Niedzielnego, Niedzielę i ciekawe w nich artykuły

1. Zachęcam do przekazania 1% z podatku na Caritas
  2. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI  – w kościele Najśw. Zbawiciela w w Zielonej Górze rozpocznie się 5 marca br. o g. 18:30 . Spotkania odbywać się będą w kolejne dni wolne: 6-7-12-13-14 marca 2021 o g. 19:15.
  3. W sobotę o g. 16:30 – zmiana tajemnic różańcowych

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego i dobrego zdrowia.