Niedziela Wielkiego Postu 3b- 2021

By Proboszcz on 6 marca 2021 in Ogłoszenia 2021

„Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”….

MSZA ŚW, NA ŻYWO

1. W dniu dzisiejszym: – niedziela 7 marca

– msze św. o g. 8:00, 10:00, 12:00

– Gorzkie Żale o g. 17.00, po GŻ – msza św.

– dzisiaj msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św., po mszy spotkanie z rodzicami.

1. W minionym tygodniu zakończyliśmy w naszej parafii doroczne rekolekcje wielkopostne.

Frekwencja była dobra. Bóg zapłać wszystkim  którzy wzięli udział w rekolekcjach, a także za wszelką pomoc w  rekolekcjach.

Modlimy się za tych, którzy z lenistwa lub małej wiary nie wzięli udział w tych rekolekcjach i spowiedzi, aby nadchodzące święta przeżywali pojednani z Bogiem i bliźnimi.

1. Przez cały Wielki Post  będą  do puszek zbierane  ofiary  JAŁMUŻNA  POSTNA.

Jest to nasza ofiara na rzecz biednych. Część zebranej sumy parafia przekazuje do dyspozycji  Biskupa.

1. Pamiętajmy o tradycyjnej zbiórce na kwiaty do Grobu Pańskiego..
  2. Intencje mszalne.
  3. Msze w ciągu tygodnia o g.18.00 oprócz poniedziałku

Droga Krzyżowa – piątek  o g. 18:00 dla wszystkich, po DK  msza św.

1. Dar 1% z podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego Caritas Diecezjalne
  2. Polecam prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa
  3. Ksiądz biskup Tadeusz Lityński zachęca do modlitwy o oddalenie epidemii korono wirusa,
  4. Zachęcam do kupowania świec na stół wielkanocny 15zł
  5. W przeszłą niedzielę – o g. 10:00 – msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania
  6.  Przygotowanie dzieci do pierwszej komunii św. – 13 marca br. – sobota – g. 16:00 w kościele.
  7. Zachęcam do przeglądania stron internetowych: diecezjalnej www.diecezjazg.pl i parafialną www.parafiaploty.pl

=====================

Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet życzę błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności