Dzień: 3 kwietnia 2021

By Proboszcz on 3 kwietnia 2021 in Ogłoszenia 2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

WIELKANOC 2021r.

Drodzy Parafianie Mili Goście.

Jezus powiedział JAM ZWYCIĘŻYŁ ŚWIAT. Nasz kochany Papież św. Jan Paweł II – NIE LĘKAJCIE SIĘ ., a Zmartwychwstały Jezus do niewiast, które Go spotkały – NIE BÓJCIE SIĘ. W tych trudnych czasach nie jesteśmy sami, jest Ktoś kto ma w sobie potężną moc i nas wspiera. Niech Chrystus Zmartwychwstały pomoże nam pokonać epidemię i błogosławi, obdarza wszelkimi łaskami, dobrym zdrowiem. Życzę błogosławionych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary i nadziei płynących ze spotkaniem z Chrystusem Zmartwychwstałem Alleluja Jezus żyje. Zapewniam o modlitewnej pamięci. Pozdrawiam Was  Wszystkich .

1. Msza św. dziś: 7:00 – rezurekcyjna – bez procesji, 10:00, 12:00, 16:00
  2. Wszystkim dziękuję za modlitwę, udział w Triduum Paschalnym mimo zagrożenia – za ofiarowane pieniądze  na dekoracje kościoła – złożono i wydano 480zł, za ubiór ołtarz  – ponad 600zł, za złożone ofiary na tacę, za przesłane na parafialne konto parafialne ofiary i życzenia. Na dekoracje Rodziny zachęcam dzisiaj – zwłaszcza ojców – do poświęcenia pokarmów świąteczny w domach. Można posłużyć się proponowanym tekstem w załączeniu.
  3. Modlitwom Waszym Drodzy Parafianie polecam wszystkich chorych, służbę zdrowia i zachęcam do codziennej modlitwy o ustanie pandemii koronowirusa.
  4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msza św. o g. 8:00, 10:00, 12:00, 17:00. Ofiary przeznaczone będą na KUL.
  5. Polecam prasę katolicką – jest na stoliczku
  6. Przypominam o ograniczonej liczbie osób w kościele 10. Mszę św. można wysłuchać z transmisji w RTV, Internetu. Wiele parafii transmituje msz św. ze swoich parafialnych kościołów. TV Gorzów o g. 10:30, z Watykanu o g. 11:00; TVP o g. 7:00, Jasna Góra. Z naszego kościoła msze św. są transmitowane na żywo na You Tube  PARAFIA NMPB PŁOTY
  7. W przyszłą niedziele obchodzimy jako Niedziele Miłosierdzia Bożego. Zapraszam na Zachęcam do odmawiania w domach Koronki o g. 15:00, aby uprosić u Boga oddalenie pandemii choroby. W naszym kościele będzie Koronka o g. 15:00.
  8. Dnia 14 kwietnia – przypada święto państwowe ustanowione przez Parlament. Święto CHRZTU POLSKI – dające początek naszej państwowości.. Proszę o wymieszenie flagi narodowej.
  9. Spotkanie z dzieci komunijnymi w ramach przygotowania liturgicznego:
Dnia Dzień tygodnia godz. Grupa
7 kwietnia Środa 16:30 Kube, Kępka, Rychła Kłopot Maria,Kłopot Bartek, Dziędzielewicz, Czerwiak, Siwiński
8  kwietnia czwartek 16:30 Brzezińska, Hebdzyński, Hebdzyński. Łabuda Cyrok, Bujewicz, Posalczyk Taberska
  1. Od wtorku codziennie msza św. o g. 18:00 aż do odwołania –inne godziny podane omyłkowo prze ks. proboszcza nie obowiązują. Za pomyłki przepraszam.
  2. W sobotę o g. 17:30 – zmiana tajemnic różańcowych
  3. Otrzymaliśmy maski do rozprowadzenia, potrzebujący, proszę zgłaszać się do zachrystii.
  4. Zachęcam do zaglądania na strony internetowe parafialne i diecezjalne.

Wielka Sobota – 2021r.

By Proboszcz on 3 kwietnia 2021 in Aktualności

Nasza uwaga skupia się na Jezusie złożonym w grobie.

Dzień dzisiejszy jest dniem czuwania … Jezus mówił CZUWAJCIE..

W całej naszej diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej święcenia pokarmów  przez duszpasterzy  zostało  odwołane przez  Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego.

Na g. 15:00 zapraszam na koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Przez cały dzień trwa ADORACJA Jezusa wystawionego w monstrancji przy grobie Zbawiciela.

Nabożeństwo Wielkiej Soboty o g. 19:00, serdecznie zapraszam, zwłaszcza tych, którzy nie byli w poprzednich dniach. Przynosimy świece lub lampiony na – odnowienie przyrzeczeń chrztu św.

TRANSMISJA NA ŻYWO