Dzień: 10 kwietnia 2021

Jezu ufam Tobie.

MSZA ŚW. NA ŻYWO

1. W dniu dzisiejszym:

–  niedziela  Miłosierdzia Bożego,  która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia  pod hasłem BOŻE MIŁOSIERDZIE ŻRÓDŁEM NADZIEI

Miłosierdzie Boże

Tydzień Miłosierdzia to czas wzmożonej modlitwy za naszych darczyńców, wolontariuszy i wszystkich współpracowników.  Więcej szczegółów o Tygodniu Miłosierdzia na stronie www.caritas.zgora.pl.

– Caritas obchodzi swoje patronalne święto. Dzisiaj zbiórka do puszki na cele statutowe Caritas Diecezjalne.

– zapraszam na g. 15.00 – na Koronkę do Bożego Miłosierdzia

– polecam młodzież maturalną, która co roku udawała się na Jasną Górę dzisiaj pozostaje w domach.  Na Jasną Górę pojechała tylko delegacja młodzieży.

– przypominam rodzicom, że dzieci nie mają ferii, ale normalnie trwają zajęcia lekcyjne według planu lekcyjnego. Dotyczy to również katechezy.

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

– dzisiaj na g 15:00 zapraszam rodziców dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. na spotkanie modlitewne, po koronce omawiane będą sprawy aktualne związane z komunią dzieci. Jest to ważne spotkanie, proszę wszystkich rodziców – przynajmniej jedną osobę bez dzieci – o przybycie

1. Zachęcam do odmawiania koronki do miłosierdzia Bożego o zdrowie dla chorych i oddalenie pandemii korono wirusa.
  2. Bóg zapłać za: ofiary, ofiarodawcom
  3. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa.

5.INFORMACJE Z KURII DIECEZJALNEJ

Spis powszechny

Biskup diecezjalny przychyla się do próśb płynących z Urzędów Statystycznych o wsparcie Narodowego Spisu Powszechnego. Z tego względu w kolejne niedziele, tj. 11, 18 i 25 kwietnia br., należy do ogłoszeń duszpasterskich dołączyć poniższą informację.

…Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy . Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy . Wypełnienie formularza zabiera ok. …
… mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.

Święto Chrztu Polski

W 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Jest to upamiętnienie chrztu Mieszka I, władcy Polan, który – zgodnie z tradycją – odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r. „I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość. Odtąd zaczęliśmy o sobie samych myśleć i mówić: my, Polacy.” (Przemówienie prezydenta RP, Andrzeja Dudy, wygłoszone w 1050. rocznicę Chrztu Polski w Poznaniu, 15.04.2016).

W jedności z episkopatem Polski, w celu kultywowania pamięci o tak ważnym dla Kościoła i narodu wydarzeniu, bp Tadeusz Lityński poleca, aby:

• w najbliższą niedzielę, tj. 11 kwietnia, do ogłoszeń parafialnych włączyć informację o Święcie Chrztu Polski,
  • na dzień 14 kwietnia br. kościoły i domy parafialne udekorować flagami RP i watykańskimi,
  • 14 kwietnia w modlitwie powszechnej uwzględnić stosowne wezwanie w intencji Ojczyzny, Kościoła w Polsce oraz rodaków w kraju i zagranicą

Więcej informacji na temat Święta Chrztu Polski na stronie http://swietochrztu.pl

1. W przyszłą niedziel 18 kwietnia – spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowani o g. 15:00. Zabieramy z sobą różańce.

Życzę Wszystkim Parafianom i Gościom „wyobraźni miłosierdzia” –  św. Jan Paweł II

Płoty, dnia 11.04.2021r.