Niedziela Wielkanocna 3

By Proboszcz on 17 kwietnia 2021 in Ogłoszenia 2021

„Pan mnie wysłucha, gdy będę Go wzywał…” Ps. 4

MSZA ŚW. NA ŻYWO

1. W dniu dzisiejszym – 18 kwietnia  2021r.

– rozpoczynamy kolejny  Ogólnopolski Tydzień Biblijny  – zachęcam do czytania Pisma św. w naszych rodzinach. Na prezent dzieciom komunijnym najlepsze PISMO SW.

– o g. 15:00 – koronka do Miłosierdzia Bożego z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – po koronce – spotkanie formacyjne

1. I KOMUNIA ŚW.

– w Płotach – 22sob -23ndz- 29sob-30ndz  maja br. – dzieci te i ich rodziny polecam Waszym modlitwom.

1. Intencje mszalne – przeczytać
  2. Msze św. codziennie o g. 18.00 oprócz poniedziałku
  3. Bóg zapłać za: złożone ofiary
  4. W przyszłą niedzielę:– przypada Niedziela Dobrego Pasterza. . Zachęcam do modlitwy w intencji Ojca św., biskupów, kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.
  5. Polecam :
  • – prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
  • – parafialna stronę internetową  https://parafiaploty.pl   – już działa
  • – diecezjalną stronę internetowa – https://diecezjazg.pl  – znajdziemy fotorelacje i ciekawe artykuły
  1. Dnia 19 kwietnia – kolejna rocznica wyboru papieża Benedykta XVI – Bogu dziękujemy za Jego pontyfikat (2005-2013)
  2. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha BpM głównego Patrona Polski. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość po pokarmów mięsnych. Nie ma postu.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza. Zachęcam do modlitwy w intencji Papieża Franciszka, naszych biskupów: Tadeusza Lityńskiego , Stefana Regmunta, Pawła Sochy, kapłanów, siostry zakonne.
  4. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów.
  5. Przypominam o udziale w spisie powszechnym, najlepiej internetowo
  6. Parafia w Czerwieńsku obchodzi doroczny odpust ku czci św. Wojciecha. Uroczysta msza św. o g. 18:00
  7. Zmarli z naszej parafii: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

– Urszula Kukulska – ur. 1957r. – pogrzeb –  sobota 17 kwietnia br.

– Krystyna Gralak – ur. 1925r. – pogrzeb – czwartek 22 kwietna br., msza w Płotach o g. 11:00

Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego, dobrego zdrowia i opieki świętych patronów.

Płoty, 2021-04-18