Niedziela – Dobrego Pasterza 2021r.

By Proboszcz on 24 kwietnia 2021 in Ogłoszenia 2021

„Ja jestem Dobrym Pasterzem…” Chrystus

MSZA ŚW. NA ŻYWO

1. W dniu dzisiejszym: Niedziela Dobrego Pasterza

– przypada niedziela Dobrego Pasterza –  powołaniowa. Lud Boży modli się o liczne powołania kapłańskie,  zakonne i misyjne.

Rozpoczynają się dni kwartalne modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przez cały tydzień będziemy modlili się o powołania. Zapraszam do modlitwy.

– przypada dzień modlitw w intencji kierowców o bezpieczną jazdę na rozpoczęcie sezonu jednośladów

– przypada dzień modlitw o tegoroczne dobre plony za pośrednictwem św. Marka, patrona rolników. Po mszy św. o g. 12:00 poświęcimy symbolicznie skrawek ziemi przy kościele

– dzisiejsza taca przeznaczona będzie na fundusz remontowy

1. Codziennie msza św. o g. 18:00 oprócz poniedziałku i wtorku
  2. Nadal obowiązuje w kościele naszym limit 10 osób
  3. Przygotowanie dzieci do pierwszej komunii św. w tym tygodniu nie będzie
  4. Natomiast przygotowanie do bierzmowania kandydatów grup starszej w sobotę o g. 19:00 zapraszam.
  5. W sobotę o g. 17:30 – zmiana tajemnic różańcowych, po – zostanie odmówiona litania Loretańska dająca początek nabożeństwu majowemu.
  6. Nabożeństwo majowe w:
  •     niedzielę i święta o g. 17:00 , po nabożeństwie  msza św.

–      w dni powszednie od 4 maja – o g. 17:30, po – msza św.

1. Bóg zapłać za złożone i wpłacone ofiary .
  2. Polecam prasę katolicką, Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego
  3. Na podstawie KPK kan.1245 – jako proboszcz udzielam dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych z zachowaniem przewidzianych norm, czyli można spożywać pokarmy mięsne bez obawy popełnienia grzechu.
  4. Polecam stronę internetową naszej diecezji https://diecezjazg.pl/ , naszej parafii https://parafiaploty.pl/
  5. Słowo biskupa Tadeusza Lityńskiego

6. W przyszłą niedzielę – 2 maja – przypada święto flagi. Zachęcam do wywieszenia naszej flagi narodowej na naszych posesjach.

Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów.

ks. Antoni Łatka