Dzień: 8 maja 2021

Niedziela Wielkanocna – 6b – 2021

By Proboszcz on 8 maja 2021 in Ogłoszenia 2021

„Kto mnie miłuje będzie zachowywał moją naukę…”

Jest miesiąc maj, w którym wszystko mówi o miłości, ludzie i przyroda. W imię miłości różnie pojmowanej ludzie trudzą się przez całe życie – dają życie lub zabijają.  Dzieje ludzkości to ciągłe poszukiwanie miłości usiane przedziwnymi osiągnięciami i klęskami. Dzisiaj gromadzimy się wokół ołtarza, aby od  Jezus uczyć się zwyciężać świat miłością prawdziwą.

MSZA ŚW. NA ŻYWO

1. W dniu dzisiejszym:
    1. o g. 7:30 – Godzinki o NMP – zachęcam do śpiewania
    2. msza św. o g. 8:00, 10:00, 12:00, ok.17:30 –
    3. o g. 17:00 – nabożeństwo majowe
    4. o g. 15:00 – koronka do Miłosierdzia Bożego po – spotkanie formacyjne rodziców z dziećmi 1 komunijnymi
  1. Od poniedziałku przypadają dni modlitw o urodzaje – tzw. Dni Krzyżowe. Modlimy się, by Pan Bóg błogosławił wszystkim, którzy nas żywią. Celem tych dni jest uproszenie u Boga obfitych owoców ziemi i błogosławieństwa dla rolników i wszystkich pracujących na roli.
  2. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha św. Bóg zapłać za złożone ofiary
  3. W przyszłą niedzielę:
    1. przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa przeniesiona z czwartku
    2. po mszy o g. 10:00 – spotkanie z młodzieżą, która w tym roku czerwcu przystąpią do bierzmowania
    3. zbiórka do puszki na pomoc w odbudowie  plebanii w Jakubowie  – spłonęła KOMUNIKAT BISKUPA
  4. Komunie św. w naszej parafii w maju: 22, 23, 29,30
    1. Przygotowanie do komunii św.:
      1. piątek g. 16:30 – wszystkie grupy – przygotowanie do spowiedzi
      2. w sobotę o g. 16:00 – 1 spowiedź dzieci z dnia komunii 22 i 23; o g. 16:30 – grupa komunijna z 29 i 30 maja
    2. Do 16 maja – rodzice dostarczą metrykę chrztu i opinię katechety , że dziecko zostało przygotowane do komunii w ramach katechezy szkolnej.
  5. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzielę
  6. Intencje mszalne.
  7. W kościele naszym na mszy św. w kościele może być 15 osób, poza kościołem o wiele więcej. Zachęcam parafian do uczestnictwa we mszy św. i nabożeństwie majowym.

Błogosławieństwa Bożego oraz szczególnej opieki św. Jana Pawła II życzę.