Niedziela Trójcy św. – 2021b

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu

1. W dzisiejszą niedzielę  Najświętszej Trójcy

– msze św.: g 8:00, 10:00, 12:00 – komunijna, 17:30

– nabożeństwo majowe – g. 17:00 z udziałem dzieci komunijnych z soboty i niedzieli

– dziś ofiary złożone na tace przeznaczone będą na planowany remont kościoła

1. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała msza św. o g. 8.00, 10:00, 17.00,

O  g.10:00 uroczysta suma a po niej procesja do czterech ołtarzy ulicami Nową Rzemieślniczą, Leśną, a  które będą ustawione w tych samych miejscach:

1. ul. Nowa – przy posesji p. Paradowskiej – mieszkańcy Sadowej i uliczek bocznych ,
  2. ul. Rzemieślnicza przy posesji p Motykiewicz – róże Żywego Różańca
  3. ul. Rzemieślnicza przy posesji p Kuźnik –rodzice dzieci 1 komunijnych
  4. przy kościele – mieszkańcy Zagórza

Bardzo proszę o udekorowanie trasy procesji. Dzieci I komunijne  biorą udział w procesji w strojach komunijnych. Mieszkańców Nowej Rzemieślniczej i Leśnej  proszę o  udekorowanie okien i trasy procesji. Wszelka dekoracja na święta religijne jest wyrazem naszej wiary i wielkiej świątecznej radości.

Ze sobą zabieramy książeczki. Procesja ma charakter religijny. Dzieci I Komunijne przychodzą w strojach komunijnych. Zachęcam do licznego udziału we mszy św. i . procesji. Proszę o zachowanie wymagań sanitarnych: odstęp, maski

Próba dzieci do sypania kwiatków: wtorek o g. 16:30

1. Intencje mszalne – msze św. – codziennie o g. 18.00, po mszy św. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa – będzie odmawiana
  2. Dzieci komunijne będą miały Biały Tydzień do czwartku włącznie.
  3. Polecam prasę katolicką, Niedzielę, Gościa Niedzielnego Małego Gościa.
  4. Msza św. w Zagórzu – pod koniec czerwca. – 27
  5. Bierzmowanie w Czerwińsku 13 czerwca br. o g. 16:00.Spotkanie przygotowawcze w przyszłą niedzielę o g. 15:00.
  6. Dzieci klas czwartych obchodzić będą pierwsza rocznicę PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. 20 czerwca br. o g. 13:00
  7. KOMUNIKAT: – „Trwa Narodowy Spis Powszechny. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Urząd Statystyczny zachęca do wypełnienia tego obowiązku przez samospis w Internecie lub kontakt z infolinią spisową (nr 22 279 99 99)”.
  8. DYSPENSA OD POKARMÓW MIĘSNYCH
    1. Dyspensa na piątek po Bożym Ciele – 4 czerwca br.

Bp Tadeusz Lityński udziela wszystkim diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dyspensy od obowiązku zachowania czwartego przykazania kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w piątek 4 czerwca br. Jednocześnie biskup zachęca korzystających z dyspensy do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków pobożności i miłości.

9. Chorych odwiedzę 5 czerwca w sobotę br. od g. 8:30.
  10. Błogosławieństwa Najświętszej Trójcy wszystkim życzę.
    1. Ks. Antoni Łatka – proboszcz