Niedziela Zwykła – 11 2021r-B

By Proboszcz on 13 czerwca 2021 in Ogłoszenia 2021

Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga.- św. Paweł

TRANSMISJA NA ŻYWO ZE MSZY ŚW.

1. W dniu dzisiejszym:

– msze  św. o g. 8.00., 10.00, 12.00 , 17:30

– o g. 17:00  nabożeństwo do Najświętszego  Serca P. Jezusa,

zbiórka do puszki na KUL i Instytut Katolicki w Zielonej Górze

–  rozpoczynają się obchody ku czci Matki Bożej Rokitnańskiej, patronki naszej diecezji – 14-20 czerwca br. KOMUNIKAT BISKUPA

20 czerwca – główne uroczystości odpustowe ku czci MB Rokitnańskiej i dziękczynienie za  złagodzenie pandemii , za uzdrowionych

1. Codziennie msza św. o g. 18.00 – po mszy – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. Modlimy się o pokój w Ziemi Świętej.
  3.  Dnia 16 czerwca w przypada kolejna rocznica święceń biskupiej obecnego biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, któremu życzmy dobrego zdrowia i błogosławieństwa Bożego w posłudze biskupiej w naszej diecezji.
  4. Dnia 17 czerwca – przypada św. Brata Alberta Chmielowskiego – jesteśmy zaproszeni na doroczny odpust do Zielonej Góry na g. 18:30
  5. Przygotowanie do bierzmowania – Triduum.

Młodzież która ma przyjąć sakrament bierzmowania przychodzi w środę czwartek i piątek na msze św. i bierze udział w nabożeństwie do Serca Jezusowego na g. 18:00, po nabożeństwie spotkanie formacyjno liturgiczne, rozmowa z kandydatami o bierzmowaniu(młodzież wie co to jest za sakrament, zna odpowiedzi itp. W piątek spowiedź tej młodzieży na wieczornym spotkaniu. Są to bardzo ważne spotkania. Do  środy włącznie młodzież ta dostarczy mi indeksy  z wpisaną opinią katechety, metryki chrztu z parafii chrztu, podanie do biskupa o bierzmowanie do czwartku.

7.W przyszłą niedzielę:

– decyzją Episkopatu Polski z dniem 20 czerwca br.  zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej i świątecznej – kto opuści msze św. bez powodu – lenistwa – popełnia grzech ciężki i nie może przyjąć komunii świętej bez spowiedzi

–  o g. 10:00 – poświęcenie krzyży idącym do bierzmowania.

• o g. 13:00 – msza św. z pierwszą rocznice 1 Komunii św. klas czwartych
  • W tym tygodniu spowiedź dzieci komunijnych rocznicowych sobota od. g. 17:00
  1. Intencje mszalne – wywieszone w gablocie
  2. Serdeczne Bóg zapłać :  za ofiary na tacę i wpłaty na konto, za wszelkie wpłaty na konto odbudowy.
  3. Polecam katolicką prasę: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa.
  4. Sprawy kancelaryjne w na telefon 667 179 107
  1. Błogosławieństwa Bożego dla Solenizantów i wszystkich obecnych życzę