Our News

Latest news from our blog

Niedziela Zwykła – 18-b- 2021r.

Niedziela Zwykła – 18-b- 2021r.

By Proboszcz on 31 lipca 2021 in Ogłoszenia 2021

„Panie, dawaj nam zawsze tego chleba!”

TRANSMISJA NA ŻYWO 

 1. W dniu dzisiejszym:
  1. – msze św: o g. 8:00. 10:00. 12:00
  2. – rozpoczyna się miesiąc abstynencji.

Biskupi Polscy apelują do wiernych o podejmowanie czynów trzeźwościowych:

„Od lat miesiąc sierpień jest przeżywany w Polsce jako miesiąc szczególnego wyczulenia na problemy trzeźwości narodu. Przywołujemy w tym roku pamięć heroicznych ofiar Powstania Warszawskiego w przekonaniu, że nowym wymogom służby Bogu i Polsce jest wola trzeźwego życia. Niech ta wola stanie się ekspiacją za wszelkie zło wynikające z negacji Bożego Prawa, a przez to niech stanie się darem dla Ojczyzny i Kościoła.” /Okólnik nr 7/94 p.6/

2. W sobotę – o g. 17:30 – zmiana tajemnic różańcowych

 1. Modlimy się o dobrą pogodę dla rolników i wczasowiczów.                                                                                                
 2. Modlimy się o pokój w świecie.
 1. Intencje mszalne – msza św. o g. 18.00 w piątek sobotę.
 2. 6. Bóg zapłać za ofiary na rzecz remontu kościoła.- 25 lipca złożono 690zł,  do puszki na powodzian 530zł
 3. Polecam prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny
 4. . Modlimy się o ustanie pandemii.
 5. Chorych odwiedzę w sobotę od g. 8:30.
 6. Zachęcam do praktyki pierwszych piątków miesiąca.
 7. W przyszłą niedzielę

–  taca przeznaczona będzie n KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

– do puszki zbiórka na pomoc w zakupie środków transportu na misjach – akcja MIVA

 1. Na szlag pieszej pielgrzymki na Jasną Górę wyruszają pielgrzymi naszej diecezji, których polecam waszej modlitwie. Z naszej parafii idą dwie osoby.. Można pielgrzymować duchowo. 2 lipca z kościoła św. Jadwigi w Zielonej Górze  rano o g. 6:00 msza św. i start pielgrzymów.

https://www.niedziela.pl/artykul/70353/Zaproszenie-na-pielgrzymke?fbclid=IwAR2_XhRmrXP0ltLvQjH-iiXfx-Hjbgh7rmKjr_d9mOxlLbKNO67YD46f1Hg

 1. Organizujemy pielgrzymkę autokarem do:

– Lichenia – 28 sierpnia – sobota – koszt 65zł – wyjazd o g. 6:00

– Rokitna  – 11 września – sobota – koszt 30zł – wyjazd o g. 7:00

Zapisy u ks. Proboszcza

 1. W wielu ogrodach naszych parafian kwitną piękne kwiaty, prosimy o przyniesienie ich do kościoła. Wcześniej proszę upewnić się czy będą potrzebne – tel. Paraf.- 667-179-107
 2. Dania 1 sierpnia 2018 r. z polecenia księdza biskupa Tadeusza Lityńskiego zostałem posłany z posługą duszpasterską do Parafii Płoty. Dziękuję miłym Parafianom za wszelkie wsparcie w budowie Królestwa Bożego w Płotach i za troskę o mnie. Daję sobie radę z Bożą i Waszą pomocą. Bóg zapłać.
 3. Apel księdza biskupa Tadeusza Lityńskiego
 4. Apel dotyczący szczepień przeciw Covid-19 

  Drodzy Diecezjanie,

  kierując się wielką troskę o Wasze zdrowie, które – zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia – jest nie tylko brakiem choroby czy niepełnosprawności, ale także stanem dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego, duchowego i społecznego, pragnę zapewnić o mojej modlitwie.

  Różne opinie dotyczące szczepień przeciw Covid-19, zarówno ze świata medycznego jak i przestrzeni publicznej, stanowią dla wielu osób trudność w podjęciu decyzji. Jako osoba zaszczepiona wiem, że powinna być ona podjęta w duchu wolności, roztropności i odpowiedzialności. Nota Kongregacji Nauki Wiary na temat moralnej oceny stosowania niektórych szczepionek przeciw Covid, zaakceptowana przez papieża Franciszka, wskazuje, że w obecnym czasie pandemii można korzystać z wszystkich szczepionek uznanych za klinicznie bezpieczne i skuteczne z pełną świadomością, zaś postanowienie o szczepieniu powinno zależeć nie tylko od obowiązku troski o własne zdrowie, ale także od obowiązku dążenia do dobra wspólnego.

  Wyrażam nadzieję, że dzięki modlitwie i podejmowaniu właściwych decyzji związanych z zaszczepieniem przeciw Covid-19, wspólnie wyrazimy troskę o ochronę zdrowie nas samych i naszych bliskich.

  + Tadeusz Lityński

  Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

  Zielona Góra, 29.07.2021 r.

  Znak: B2-9/21

   

Życzę wszystkim błogosławieństwa Bożego, opieki św. Patronów i dobrego wypoczynku.

Ks. Antoni Łatka

proboszcz