Dzień: 7 sierpnia 2021

Niedziela Zwykła 19-B- 2021r.

By Proboszcz on 7 sierpnia 2021 in Ogłoszenia 2021

„Jak szczęśliwa Polska cała … „.

1. W dzisiaj w niedzielę: –  msze św. o g. 8:00; 10:00; 12:00
    1. –  taca przeznaczona będzie na KUL i uczelnie katolickie.
    2. – do puszki zbieramy na pomoc dla misjonarzy w zakupie środków lokomocji
  2. Codziennie msza św. o g. 18.00. oprócz poniedziałku,  wtorek g. 8:00. Intencje mszalne – są  wywieszone w gablocie i podane na parafialnej stronie internetowej.
  3.  Serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na rzecz parafii i Kościoła powszechnego
  4. Polecam prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego
  1.  W sobotę 14 sierpnia Burmistrz oraz Dyrektor MGOK organizują doroczne ŚWIĘTO PLONÓW 2021  w NIETKOWIE, na które jesteśmy wszyscy zaproszeni. O godz .13:30 – uroczysta msza św. w kościele w Nietkowie , po mszy św. ok g. 14:20 – przemarsz korowodu dożynkowego do parku i dalsza część dożynek.
  2. W przyszłą niedzielę 15 sierpnia  przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP
    • porządek mszy św. bez zmian – g. 8:00,10:00, 12:00
    • tradycyjnie  błogosławimy i poświęcamy zioła, kłosy zbóż, kwiaty owoce po każdej mszy św.
    • ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na pomoc w remontach kościołów w biedniejszych parafiach
    • odpust zupełny pod zwykłymi warunkami dla członków Żywego Różańca
    • przypada kolejna rocznica „Cudu nad Wisłą” i powstania Wojska Polskiego oraz dzień modlitw za polskich emigrantów
    • w Rokitnie  – diecezjalne dożynki i pielgrzymka rolników – uroczysta suma o g.12.00.
  1. Polecam strony internetowe: parafialną ploty.pl ; diecezjalną www.diecezjazg.pl – na stronie diecezjalnej są umieszczane aktualności z diecezjalnych pieszych pielgrzymek na Jasną Górę i innych wydarzeń w naszej diecezji. Wejście pielgrzymów 12 sierpnia br.
  2. Planujemy pielgrzymkę autokarem do Lichenia 28 sierpnia br.- sobota – 65zł, Rokitna 11 września . sobota – 30zł. Zapisy u ks. Proboszcza do 21 sierpnia – sobota. Gdy będzie mała ilość osób – poniżej 35 – pielgrzymki odwołam.  Będę informował na parafialnej stronie internetowe i Facebooku
  3. Waszej modlitwie polecam pieszych pielgrzymów naszej diecezji zmierzającej ku Jasnej Górze.
  4. Modlimy się o trzeźwość Polaków – miesiąc trzeźwości
  5. Panu Bogu polecamy tegoroczne zbiory.
  6. Modlimy się o dobry wypoczynek dla przebywających na wakacjach i urlopach.
  7. ===========================================
  8. …na doroczne  Święto Plonów – 14 sierpnia br. do NIETKOWA
  9. Na Facebooku w Parafia Płoty są umieszczone fotki z Pieszej Pielgrzymki z Zielonej Góry na Jasną Górą – 2021

Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów.

Płoty, dnia  08.08.2021r.