Dzień: 14 sierpnia 2021

Gminne Święto Plonów – 2021r.

By Proboszcz on 14 sierpnia 2021 in Aktualności

Dzisiaj  14 sierpnia br. w Nietkowie zostały zorganizowane gminne dożynki. Msza św.  dziękczynna za tegoroczne plony i o błogosławieństwa dla rolników w ich pracy została odprawiona w miejscowym kościele przez ks. Antoniego Łatka prob z Płot – przewodniczył koncelebrze, ks. Dariusza Orłowskiego – prob. z Czerwieńska i ks. Grzegorza Grzelaka  prob z Leśniowa Wielkiego. Z kościoła korowód dożynkowy udał się do miejscowego parku, gdzie starostowie dożynek Weronika Frątczak i Eugeniusz Ciechalski wręczyli burmistrzowi  Piotrowi Iwanus  bochenek chleba.  Kromki chleba zostały wręczone wszystkim uczestnikom dożynek.  Zostały ocenione wieńce dożynkowe: pierwsze miejsce zdobył wieniec KGW z Nietkowa. Wieniec z Płot i Zagórza otrzymał trzecie miejsce. Po posiłku przystąpiono do różnych konkurencji sportowych z udziałem zawodników poszczególnych sołectw. Po różnych atrakcjach uczestnicy dożynek mogli się bawić do późnych godzin nocnych.

Dziękujemy za władzom  Czerwińska i sołectwom za zorganizowanie dożynek a rolnikom i pracującym na roli życzymy Bożego błogosławieństwa i dużych zbiorów.

Szczęść Boże.

Zdjęcia z dożynek na Facebooku PARAFIA PŁOTY

Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 2021

By Proboszcz on 14 sierpnia 2021 in Ogłoszenia 2021

„Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry..”

1.W dniu dzisiejszym:

–  msze św. o g. 8:00, 10:00, 12:00

– ofiary złożone na tace przeznaczone będą na wsparcie parafii  w diecezji

– po każdej mszy św. poświęcenie bukietów kwiatków, można je nabyć, są na stoliczku

Rokitno – diecezjalne dożynki o g. 12:00 uroczystej mszy przewodniczyć będzie ksiądz biskup Tadeusz Lityński

– dziś przypada rocznica „cudu nad Wisłą’ – modlimy się za tych, którzy ocalili naszą Ojczyznę

– dziś przypada rocznica powołania Wojska Polskiego

– modlimy się za emigrację

–  z racji święta Maryjnego członkinie Żywego Różańca mogą otrzymać dar odpust zupełnego po zwykłymi warunkami

1. Wczoraj j 14 sierpnia w Nietkowie miały miejsce Gminne Dożynki. Rolnikom dziękujemy za chleb i coś do chleba i życzymy błogosławieństwa Bożego i obfitych zbiorów. Szczęść Boże.
  2. Jutro przypadają imieniny księdza biskupa Stefania Regmunta, któremu życzymy dobrego zdrowia i błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patrona.
  3. Intencje mszalne podane są w gablocie i na parafialnej stronie internetowej
  4. Bóg zapłać za wszelkie ofiary
  5. Odwołuję pielgrzymkę do Lichenia – nie ma chętnych.
  6. Polecam prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny
  7. Obchodzącym imieniny, jubileusze, życzymy obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów.

Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów

ks. Antoni Łatka