Our News

Latest news from our blog

Gminne Święto Plonów – 2021r.

Gminne Święto Plonów – 2021r.

By Proboszcz on 14 sierpnia 2021 in Aktualności

Dzisiaj  14 sierpnia br. w Nietkowie zostały zorganizowane gminne dożynki. Msza św.  dziękczynna za tegoroczne plony i o błogosławieństwa dla rolników w ich pracy została odprawiona w miejscowym kościele przez ks. Antoniego Łatka prob z Płot – przewodniczył koncelebrze, ks. Dariusza Orłowskiego – prob. z Czerwieńska i ks. Grzegorza Grzelaka  prob z Leśniowa Wielkiego. Z kościoła korowód dożynkowy udał się do miejscowego parku, gdzie starostowie dożynek Weronika Frątczak i Eugeniusz Ciechalski wręczyli burmistrzowi  Piotrowi Iwanus  bochenek chleba.  Kromki chleba zostały wręczone wszystkim uczestnikom dożynek.  Zostały ocenione wieńce dożynkowe: pierwsze miejsce zdobył wieniec KGW z Nietkowa. Wieniec z Płot i Zagórza otrzymał trzecie miejsce. Po posiłku przystąpiono do różnych konkurencji sportowych z udziałem zawodników poszczególnych sołectw. Po różnych atrakcjach uczestnicy dożynek mogli się bawić do późnych godzin nocnych.

Dziękujemy za władzom  Czerwińska i sołectwom za zorganizowanie dożynek a rolnikom i pracującym na roli życzymy Bożego błogosławieństwa i dużych zbiorów.

Szczęść Boże.

Zdjęcia z dożynek na Facebooku PARAFIA PŁOTY