Niedziela Zwykła 22-B – 2021r

By Proboszcz on 28 sierpnia 2021 in Ogłoszenia 2021

1. Niedziela – dzisiaj;

– msze św.  o  g. 8.00, 10.00, 12.00,

– w modlitwie polecam rozpoczynających rok szkolny: nauczycieli, dzieci i młodzież

1. W msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego – 1 września – środa o g. 17:00 – dla dzieci szkolnych SP  i przedszkola a o g. 18:00 i młodzieży ponadgimnazjalnej

Bardzo serdecznie zapraszam dzieci, rodziców, dziadków,  nauczycieli i wychowawców.

Podręczniki i ćwiczenia do katechezy  proszę kupować w Księgarni Diecezjalnej w Zielonej Górze obowiązujące w naszej diecezji i naszej szkole.  Będą nowe podręczniki dostosowane do nowego programu nauczania. Proszę  podręczników innych wydawnictw nie kupować.

– pamiętajmy o ofiarach II Wojny Światowej. Prośmy o pokój.

3. Spowiedź z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego codziennie pół godziny przede mszą św.

Dzieci zachęcam do praktyki 1 piątków miesiąca

1. Dnia 15 września br. /środa/ o g. 18.00 przypada w naszej parafii doroczny odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej,  już dziś Wszystkich na odpust bardzo serdecznie zapraszam. Bardzo proszę, aby  chleb z tegorocznych plonów  wręczyli przedstawiciele Płotów Os. Leśnego.
  2. Intencje mszalne , zachęcam do zamawiania mszy św. w różnych intencjach. Msza św. jest najpiękniejszym i najlepszym darem serca dla kogokolwiek
  3. Modlimy się o pokój i spokój w Afganistanie. 5 września  – niedziela – po mszy zbiórka do puszki na pomoc dla Afganistanu – zbiórka ogólnopolska. APEL PRZEWODNICZĄCEGO  KEP
  4. Bóg zapłać za ofiary na tacę,
  5. Chorych odwiedzę w piątek od g. 8:30
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, – modlimy się o powołania, za Seminarium, kapłanów i 1 piątek miesiąca

11.W przyszłą niedzielę

– o g. 12:00 poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas pierwszych, drugich i trzecich, po mszy i spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich  komunijnych

– JASNA  GÓRA – ogólnopolska pielgrzymka rolników – dożynki,  główne uroczystości dożynkowe o g. 11.00  transmitowane przez TV

1. Na 11 września br. – sobota – planowana jest pielgrzymka do Rokitna zwłaszcza dzieci klas czwartych i piątych , które były i 1 komunii św.. Zapisy u ks. Proboszcza. Koszt 30zl.Moga również zapisywać się dorośli – mało chętnych.
  2. Sprawa elewacji i wymiany rynien. Rada Parafialna wyłoni wykonawcę z trzech. Prace w przyszłym roku.
  3.  Polecam prasę katolicką.
  4. Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów.
  5. W sobotę o g. 17:30 – modlitwa różańcowa i  zmiana tajemnic różańcowych