Niedziela Zwykła 28 b – 2021

By Proboszcz on 9 października 2021 in Ogłoszenia 2021

„Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy zdobyli mądrość serca”….

1. W dniu dzisiejszym – 11.10.2020:

– msze św. o g. 8.00, 10.00, 12.00

o g. 12:00 – msza św. z udziałem dzieci komunijnych , poświęcenie różańców i wręczenie Dzienniczka, po mszy – spotkanie z rodzicami

–  nabożeństwo  różańcowe   o g. 17.00, po nabożeństwie msza św.

• o g. 16:30 – na spotkanie zapraszam zelatorki Żywego Różańca

-obchodzimy w naszej Ojczyźnie, diecezji i parafii „DZIEŃ PAPIESKI”, i 21 rocznica założenia Dzieła   Nowego Tysiąclecia Tegoroczny Dzień Papieski przeżyjemy pod hasłem: „Nie lękajcie się”.  Święty Papież Jan Paweł II  zachęca  byśmy w Kościele byli aktywni i innym nieśli Ewangelię. Wiele jest spraw, które trzeba nieustannie podejmować w życiu Kościoła i Narodu. Ale troska o młode pokolenie jest jedną z najważniejszych, bo dotyczy tych, którzy będą kształtować przyszłość nas wszystkich..

Dzisiaj w całej Polsce w kościołach  zbierane będą ofiary do puszki przez woluntariuszy na dofinansowanie Fundacji  Stypendialnej  ( pomoc stypendialna dla młodzieży zdolnej  pochodzącej z rodzin ubogich) . Nowe stypendia można ufundować wysyłając SMS o treści „STYPENDIA” na nr 74 265, wrzucając datek do puszki kwestarskiej w kościołach . Przez cały rok program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji: 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582.

WIĘCEJ o Dniu Papieskim – https://dzielo.pl/aktualnosci/

1. Dnia 14 października przypada DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ zwany potocznie Dniem Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom. katechetkom składam  jeszcze raz  najserdeczniejsze życzenia obfitych łask i darów Bożych w  trudzie kształtowania młodego człowieka i budowania cywilizacji miłości w dzisiejszym świecie.. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam  na nabożeństwo  różańcowe  na g. 17.30  w  intencji wszystkich nauczycieli  pracujących w naszej szkole.
  2. 16 października – w sposób szczególny modlimy się o wierność nauczaniu św. Jana Pawła II i o obfite łaski za Jego wstawiennictwem.. Zapraszam wszystkich na różaniec o g. 17.30.
  3. Codziennie nabożeństwo różańcowe o g.17.30.. Przypominam młodzieży i dzieciom komunijnym przygotowującej się do przyjęcia sakramentów św. o obowiązku uczestniczenia przynajmniej w 5 nabożeństwach różańcowych.

Proponuję udział w nabożeństwie dzieciom i młodzieży niezależnie do których chodzą szkół

– poniedziałek – klasy 0,1, 2

– wtorek klasy – 4,5,6

– środa              –  klas 3 – komunijne

– czwartek-      – klasy 7,8  przygotowujące się do bierzmowania

– piątek            – młodzież szkól ponad podstawowych

Jeżeli wyznaczony w planie dzień komuś nie pasuje może przyjść w każdy inny dzień

4.Codziennie msza św.  po nabożeństwie różańcowym  + – 18:00 Intencje mszalne -. www.parafiaploty.pl/intencje

1. W przyszła niedzielę – 17.10.2021

– o g. 10:00 msza św. z udziałem kandydatów  do bierzmowania i rozdanie  grupie młodszej DZIENNICZKÓW – Życie Boże. Jest to ostateczny termin wpisania się na listę kandydatów

1. Będzie można zaopatrywać się w kartki na wypominki. Starajmy się imiona naszych zmarłych wypisywać czytelnie. Wypełnione kartki wrzucamy do przygotowanej skrzynki.
  2. Będzie można nabyć: prasę katolicką, Niedziela, Gość Niedzieli, Mały Gość Niedzielny
  3. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej na każdy dzień i  wstawiennictwa świętych Patronów.

ks. Antoni Łatka