Our News

Latest news from our blog

Niedziela Zwykła – 29-b-2021r.

Niedziela Zwykła – 29-b-2021r.

By Proboszcz on 16 października 2021 in Ogłoszenia 2021

 1. W dniu dzisiejszym: – 17.10.2021
  1. Msze św. o g. 8:00, 10:00, 12:00, 17:30
  2. Różaniec – o g. 17:00
  3. Msza św. o g. 10:00 z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, rozdanie Indeksów grupie młodszej
 2. 18 października przypada Dzień Służby Zdrowia, którym patronuje św. Łukasz. Wszystkim pracującym w Służbie Zdrowia życzymy dobrego zdrowia i błogosławieństwa Bożego i opieki św. Łukasz.
 3. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam codziennie na różaniec na g.17.30. Przypominam słowa MB Fatimskiej skierowane do dzieci: „Odmawiajcie różaniec”. Kto jeszcze nie był na różańcu, zapraszam
 4. 1 listopada – przypada doroczna uroczystość Wszystkich Świętych. Już dzisiaj myślimy o naszych zmarłych, porządkujemy ich groby. Pamiętajmy o modlitwie i mszy za naszych zamarłych. Można zabrać i wypełnić kartki na wypominki. Wrzucamy je do skrzynki lub na tacę.  Dobrze będzie zaznaczyć w jakim dniu mają być czytane, a w niedzielę o której godzinie.
 5. Intencje mszalne – msze św. codziennie po różańcu. Różaniec o g. 17.30
 6. Bóg zapłać: – za wszelkie ofiary na remont i potrzeby kościoła
 7. Polecam prasę katolicką, Niedzielę, Gościa Niedzielnego
 8. W przyszła niedzielę

– przypada ogólno-kościelna Niedziela Misyjna pod hasłem „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli”.”. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji. Niedziela ta rozpoczyna również Tydzień Misyjny, który ma nas zmobilizować do włączenia się w pomoc duchową i materialną na rzecz misji.  Zachęcam bardzo serdecznie do przychodzenia na nabożeństwo misyjne. Dzisiejsze ofiary złożone na tace przeznaczone będą na misje  

Więcej znajdziemy o misjach http://www.misje.pl/

– obchodzimy święto poświęcenia kościoła,

 1. Przypominam o zakładaniu maski i płynie dezynfekcyjnym do rąk.
 2. Ważne intencje mszalne- rocznice – proszę rezerwować wcześniej.
 3. W piątek 22 października – modlitwy do św. Rity, połączone z różańcem. Wystawienie relikwii św. Rity i możliwość dotyku.
 4. W tym tygodniu patronują nam:– w poniedziałek 18 października św. Łukasz, ewangelista;– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego i dobrego zdrowia duszy i ciała.

ks. Antoni Łatka

proboszcz