Dzień: 2021-11-28

Niedziela Adwentu 1c – 2021

By Proboszcz on 28 listopada 2021 in Ogłoszenia 2021

Marana tha – Przyjdź Panie Jezu…

MSZA ŚW. NA ŻYWO

1. Rozpoczynamy czas Adwentu. Jednocześnie wkraczamy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski poświęcony program duszpasterski dla Kościoła w Polsce na kolejny rok 2021-2022 pod hasłem: „POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA” Zasadniczym celem tego programu jest uświadomienie sobie i wiernym wielką wartość  mszy św. i komunii św.  na wszystkich  etapach ludzkiego życia zwłaszcza rodzinnego.

Jest to czas oczekiwania  nie tylko na Boże Narodzenie, ale i czasem szczególnej łaski i  Bożego miłosierdzia.

Dziś poświęcamy opałków, złożone ofiary przeznaczone będą na ubezpieczenia mienia kościelnego i prace remontowe w zachrystii, Opłatki będą rozprowadzane  w kościele. Proszę o ofiarność.

2.Wzorem radosnego oczekiwania na Zbawiciela jest Maryja. Bardzo serdecznie zachęcam  do brania udziału w Roratach – środa i czwartek o g. 17:00.

1. Intencje mszalne – msza św. o g. 17.00 oprócz poniedziałku
  2. W czasie adwentu nie kupujemy kwiatów. Zamiast kwiatów składamy pieniądze na fundusz  dekoracyjny kościoła. Gdyby ktoś chciał udekorować kościół z własnych funduszy- popieram –  proszę mi to zgłosić, ku temu będzie wiele okazji.
  3. Bóg zapłać za: – złożone ofiary na tacę – remont 770 +250 koperty ; 330 – na migrantów.
  4. Będzie można nabywać świece adwentowe – 7zł małe, 20zł duże Pieniądze z zakupu tych świec będą przeznaczone na pomoc dla  wakacje dla dzieci. Jest to ogólnopolska akcja CARITAS. Część ofiar zostaje w parafialnym Caritasie.
  5.  W piątek – 3 grudnia br –  odwiedzę w piątek 3.12.  od g. 8:30 – spowiedź, komunia
  1. W sobotę:

– o g. 16:30 – zmiana tajemnic różańcowych

–  o g. 18:00  – nauka przed chrztem

1. W tym roku rezygnuję z rekolekcji adwentowych; okazja do spowiedzi będzie przez cały Adwentu, a szczególnie 18 grudnia przed południem i po południu (sobota)

10.W przyszłą niedzielę –

– o g. 12:00 – msza św. z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców

– dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie – zbiórka do puszek  na pomoc dla  Kościoła na  Wschodzie – akcja ogólnopolska.

–  choinki do kościoła – jeżeli ktoś chce ofiarować, proszę się zgłosić

1. ŚWIĘCI TYGODNIA
  • 11 – św. Andrzej – Apostoł
  • 3 grudnia – św. Franciszka Ksawerego – misjonarz, apostoł Indii
  • 4 grudnia – św. Barbary – patronka górników
  • 5 grudnia – – przypada Międzynarodowy Dzień Caritasu, zapraszam
  1. Polecam prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – kalendarz 2022 – dwu stronicowy
  2. w naszym sklepie Słoneczko będzie można składać dary żywnościowe do kartonu na stół świąteczny do ubogich rodzin.

Omówienie programu duszpasterskiego na rok 2021-2022

Błogosławionego tygodnia i opieki świętych życzę.

ks. Antoni Łatka