Niedziela Adwentu – 3c – 2021r.

By Proboszcz on 11 grudnia 2021 in Ogłoszenia 2021

” P a n   j e s t    b l i s k o  … radujcie się”...

1. W dniu dzisiejszym- 12.12.2020r.

– o g. 12.00 msza św. z udziałem dzieci przygotowującymi się do pierwszej komunii św. – poświęcenie medalików

– w całej diecezji w sposób szczególny modlimy się za kapłanów  przebywających na emeryturach i rentach

– dzisiejsze złożone ofiary na tacę,  przeznaczone będą na potrzeby  diecezjalnego domu księży emerytów w Zielonej Górze. Za ofiary, serdeczne Bóg zapłać.

– pamiętajmy o tych, którzy wycierpieli w stanie wojennym –13.12. 1981 – 22.07.1983

na g. 16:00 zapraszam na spotkanie synodalne Radę Parafialną, Radę Ekonomiczną, szafarz, zelatorki Żywego Różańca, osoby zainteresowane. Najpierw spotkanie będzie miało miejsce w kościele: adoracja, modlitwy, a później w salce katechetycznej.

1. Zachęcam do modlitwy za chorych na covid i o ustanie pandemii.
  2. Trzecią niedzielą Adwentu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin.
  1. Modlimy się o łaskę wiary dla Parafian
  2. Msze św. w kościele parafialnym w ciągu tygodnia o g. 17.00 w poniedziałek, wtorek o g. 8:00, środę o 17:00 czwartek – o g. 8:00, piątek i sobotę – o 17:00 Roraty tylko  środa o g 17:00
  3. Bóg zapłać za złożone ofiary – za ofiary za opłatki, świece,
  4. Zachęcam do modlitwy o powołania kapłańskie do naszego Seminarium , też z naszej parafii.
  5. Modlimy się o pokój w świecie
  6. W przyszłą niedzielę: – błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa  na każdej mszy św.

–  o g. 10:00 i 12.00  poświecenie szopek i figurek Dzieciątka Jezus

–  o g. 10:00 – msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

1. PASTERKI – 24 grudnia: o g. 21.00 i g.  24:00
  2. Msze św. w dni świąteczne.

– w pierwszy dzień  świąt BN –  o g, 8:00, 10.00, 12.00, 17:00

– drugi dzień świat  św. Szczepana  – o g. 8.00, 10.00, 12.00 –  taca na KUL., poświęcenie owsa

1. Każdy może został członkiem GRONA WSPIERAJĄCYCH UBOGICH – zadaniem członka jest systematyczne (określona kwota miesięczna) wspieranie Parafialnego Caritas
  2. Polecam prasę katolicką: Niedziela, Gościa Niedzielnego
  3. Zachęcam, aby wszyscy domownicy w rodzinie zaangażowali się w przygotowanie domu do świąt Bożego Narodzenia.
  4. Wizytę duszpasterską będzie miała inny charakter – hybrydowy. Duszpasterza będzie można zaprosić do domu – ZAPROSZENIA – są wyłożone lub w kościele  i jak w ubiegłym roku – rodziny z poszczególnych wyznaczonych ulic przychodzą do kościoła na mszę św. i wspólne kolędowanie.
  5. W sobotę 18 grudnia br. na g. 12:00 zapraszam chętnych do pomocy ubrania choinek i postawienia żłóbka.
  6. Zbieramy środki żywnościowe do 19 grudnia br.  na stół świąteczny  dla osób biednych w naszym sklepie SŁONECZKO i do pojemnika w kościele . Bóg zapłać.
  7. SPOWIEDŹ ADWENTOWA – 18 grudnia – sobota
  8.           g. 9:00 – 10:00, 16:00 – 17:00
  9.   Zachęcam wszystkich –  a zwłaszcza młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Obowiązkowo mają mieć wpis ze spowiedzi  przed Bożym Narodzeniem i  kończącym się rokiem 2021.

Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego, wiele łask Bożych i spokojnego przygotowania się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.