Our News

Latest news from our blog

Niedziela Adwentu 4c – 2021r.

Niedziela Adwentu 4c – 2021r.

By Proboszcz on 18 grudnia 2021 in Ogłoszenia 2021

   Kończy się kolejny czas adwentowego  oczekiwania. 24 grudnia w godzinach wieczornych zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, by świętować Boże Narodzenie, na które czekamy i do których jakoś  się  przygotowujemy. Z tym przygotowaniem bywa różnie. Biedni są ci, którzy ograniczają się tylko do suto zastawionego stał, upominków, czy w kącie stojącego przystrojonego  świątecznego drzewka. Biedni są ci, którzy gubią właściwy sens świąt, zapominając – po co i dlaczego świętują  i Kto tu najważniejszy.

 

Transmisja na żywo:  parafia nmpb ploty

1.W  dniu dzisiejszym:  19.12.2021

 • błogosławieństwo matek oczekujących potomstw
 •  poświęcenie szopek  i figurki Dzieciątka Jezus
 •  można nabyć opłatki i świece na stół świąteczny
 1. 24 grudnia – przypada wigilia. Zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę tej wieczerzy Pamiętajmy o opłatku, modlitwie, czytaniu Ewangelii o Jezusowym Narodzeniu wg św. Łukasza 2,1nn, śpiewaniu kolęd Ten wieczór niech pojedna wszystkich zwaśnionych. Wyłączmy telewizor. Proponuję w czasie wieczerzy wigilijnej komórki złożyć do koszyczka i nie odbierać sms. Na złożone życzenia można odpowiedzieć później. Cieszmy się i radujmy Jezusowym narodzeniem i sobą..

Po wieczerzy wigilijnej  serdecznie zapraszam na pasterkę do naszego kościoła parafialnego o g. 21:00  i  24:00. Ofiary złożone na pasterce na tacę przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.

Tradycyjnie zachowajmy post od potraw mięsnych, który obowiązuje od lat 14.

3.W pierwszy  dzień świąt 25 grudnia: msze św. o 8:00, 10.00,12.00 i 17:00

 1. W drugi dzień świąt w tym roku przypada św. Rodziny – msza św. 8.00, 10.00, 12.00. Serdecznie  zapraszam oboje małżonków  z dziećmi na poszczególne msze św. Małżonkowie odnawiają  przysięgę małżeńską i otrzymają specjalne błogosławieństwo .

– tradycyjnie taca na KUL i Instytut Katolicki

– zgodnie z tradycją  poświęcimy  owies

 1. Intencje mszalne – na stronie internetowej parafii i w gablocie
 2. Bóg zapłać:
 • paniom i panom za przystrojenie choinek i żłóbka
 • za ofiary na tacę wszelkie ofiary i wpłaty na konto parafialne,
 • za ofiary za opłatki, część z nich wpływa na konto parafialne
 • za choinki przekazana gratis do naszego kościoła
 1. ŻYCZENIA: Wszystkim Miłym mieszkańcom naszej Parafii i Gościom, życzę spokojnych, pełnych błogosławieństwa i radości  przeżywania  Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Polecam prasę katolicką – z kolędami Golców : Gość Niedzieli, Mały Gość Niedzielny
 3. Polecam prasę katolicką: Niedziele, Gościa Niedzielnego.
 4. Zaproszenia ks. proboszcza na kolędę wrzucamy do skrzynki. Chciałbym się spotkać z rodzinami: dzieci 1 komunijnych,  kandydatów do bierzmowania , ministrantów, nadzwyczajnych szafarzy, matek różańcowych  i  pozostałych rodzinach, które zaproszą.

Na ten szczególny tydzień życzę błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów.

ks. Antoni Łatka

proboszcz