NOWY ROK 2022 – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki

By Proboszcz on 1 stycznia 2022 in Aktualności

Błogosławieństwa Bożego, dobrego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w 2022 roku Wszystkim życzę.

1. W dniu dzisiejszym: Msze św. o g. 10:00, 12.00 i 17.00

– przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

– Światowy Dzień Modlitw o pokój..

–  nas katolików obowiązuje udział we mszy św.

• o g. 16:30 – modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic
  1. Od 3 stycznia br. – rozpoczniemy spotkania duszpasterskie zwane kolędą. Ze względu na pandemię będzie ona inaczej wyglądała. Parafian poszczególnych ulic będę zapraszał do kościoła na msze św. z kazaniem. wizytę duszpasterską. Temat główny: będzie nawiązywał do hasła programu duszpasterskiego wyznaczonego przez Episkopatu – POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA; motto biblijne „ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”.

Parafianie przynoszą ze sobą naczynie z wodą  do poświęcenia,  ewentualnie ofiarę na tacę na potrzeby kościoła i dalsze prace remontowe.

W czasie kolędy jest możliwość zamówienia mszy św. z racji  urodzin, ślubu, zgonu, jubileuszu.

Można zaprosić proboszcza  indywidualnie na kolędę do domu – zaproszenia na stoliku, które wrzucamy do skrzynki. W niedziele podam grafik kolędy…

W ramach kolędy chciałbym spotkać się z dziećmi przygotowujących się do 1  komunii św. i z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania, rodzinami ministrantów, matek różańcowych, chorych

1. Codziennie msza w ciągu tygodnia od 3 stycznia 2022r w poniedz, wtorek g. 8:30, środa 17:00, czwartek 8,10,12, piątek i sobota o 17:00
  2. Bóg zapłać za ofiary,
  3. Pierwszy piątek miesiąca msza św. o g. 17:00 –zachęcam do praktykowania 1 piątków. Jezus wiele obiecał; chorych odwiedzę od g. 8:30.

6.Polecam prasę katolicka

1. Plan spotkania kolędowego podam w niedzielę.

Wszystkim życzę  wszelkiej  pomyślności w 2022 roku.

Szczęść Boże.