Dzień: 4 stycznia 2022

Kolęda Parafialna 2022r.

By Proboszcz on 4 stycznia 2022 in Aktualności

Drodzy Parafianie.

W związku z trwającą pandemią i obawą wielu o zdrowie swoje i księdza tegoroczna kolęda będzie miała charakter złożony.

Zgodnie ze wskazaniami księdza biskupa:

• serdecznie  zapraszam wszystkich Parafian z danej ulicy według grafika  na mszę św.  do kościoła parafialnego w Płotach na godz. 17:00, zwłaszcza tych, którzy nie przyjmują księdza do swoich domów . Podczas mszy będą  modlitwy i szczególne błogosławieństwo i rozesłanie. Po  mszy św. udaję się na kolędę do rodzin , które  mnie zaprosiły z tych  wyznaczonych ulic według grafika.
  • Jeżeli ktoś chce zaprosić księdza proboszcza do swego domu wypełnia zaproszenie – jest na stoliczku – i wrzuca do skrzynki lub na tacę. Można zaprosić też telefonicznie, sms, osobiście . Rodzina możne zaproponować dzień kolędy.  Rodziny te – zgłoszone – odwiedzam po mszy św. ok. 17:30 według  grafika
  • Rodzina umawia się telefoniczne lub sms na odpowiedni czas – 667 179 107.
  • Planuję odwiedzić rodziny w których dzieci przygotowują się do pierwszej komunii św. a młodzież do bierzmowania, szafarzy.
  • Bardzo proszę o zgłoszenie się rodzin, które w naszej parafii zamieszkały we własnych nowych domach, czy mieszkają na lokatorce.
  • Bez wyraźnego ZAPROSZENIA – nie będę odwiedzał parafian w trosce o zdrowie swoje i Wasze, gdyż nie znam sytuacji zdrowotnej  rodzin – covid, kwarantanna, grypa czy   inne choroby
  • Informuję Parafian, że przyjąłem TRZY SZCZEPIONKI przeciw Covid 19  i czwartą przeciw grypie.
  • Jeżeli ktoś chce również zaprosić ks. proboszcza na obiad lub kolację, proszę  wcześniej powiadomić proboszcza i umówić się telefonicznie lub sms
  • W związku z nagłą zmianą zdrowotną domowników – jakaś choroba – kolędę należy odwołać powiadamiając proboszcza lub przełożyć na inny dogodny termin.
  • Kolędę można przełożyć na inny termin, trzeba o tym powiadomić proboszcza.

Do kościoła parafianie przynoszą:

• Naczynie z wodą do poświęcenia
  • Ofiary  składane w czasie mszy św. na tacę ,  a także składane w domach w czasie rodzinnej kolędy  będą przekazane:

– część na  Kurię Diecezjalną

– część na dzieła charytatywne

–  część  na potrzeby parafii.  W  tym roku planujemy  remont elewacji zewnętrznej oraz wymiana rynien

–  część do dyspozycji księdza

GRAFIK KOLĘDY 2022

Dzień ` Godz. Ulice
03.sty poniedz 17:30 Lubuska, Słoneczna
04.sty wtorek 17:30 Leśna, Łąkowa
05.sty środa 17:30 Nowa, Osiedlowa, Rzemieślnicza