Our News

Latest news from our blog

Niedziela Zwykła 4c – 2022r.

Niedziela Zwykła 4c – 2022r.

By Proboszcz on 30 stycznia 2022 in Bez kategorii

„Panie Ty leczysz złamanych na duchu” – Psalm

 1. W dniu dzisiejszym msze św. o g. 8:00, 10:00, 12:00
  1. dzisiejsze ofiary złożone na tace przeznaczone będą na remont kościoła.
 2. Codziennie msze św. o g. 17.00; oprócz poniedziałku i wtorku ( pogrzeb księdza proboszcza w Złotniku), podać intencje
 3. Waszym modlitwom polecam tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Termin: 28  luty – 13-15  marca 2022r.
 1. Jak co roku będzie zbierany ofiary na sprzątanie kościoła naszego kościoła i salki. Będzie można wpłacić na konto parafialne lub w kopercie wrzucić na tace. Każda rodzina składa po 30zł na rok. W związku z drastyczną podwyżką gazu i prądu Proszę Was wsparcie. Na stoliczku wyłożone zostaną koperty na ten cel. Bóg zapłać.

5.We wtorek – 2 lutego przypada doroczne święto Ofiarowania  Pańskiego  zwane popularnie Świętem MB Gromnicznej. Jezus jest dla nas Światłością świata, który oświeca nam drogę. Jest to jednocześnie dzień życia osób  konsekrowanych. (siostry zakonne). Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Zachęcam do ofiarności.

 Msze św.9.00 i 17.00 – podczas wszystkich mszy  św. zostaną poświęcone świece i gromnice.

 Dzieci I Komunijne przyjdą ze świecami na godz. 1 7 lutego br. – środa

5a. Dnia 3 lutego pada św. Błażeja – patrona od chorób gardła. Po mszy św. będzie poświęcenie świec św. Błażej i przyłożenie ich do naszego gardła.

 1. Dnia 5. lutego –  poświęcenie chleba  w św. Agaty –  poświęcenie chleba, proszę o przyniesienie kromki chleba do poświęcenia  http://www.traditia.fora.pl/swieci-i-blogoslawieni,64/sw-agata,2300.html

7.. Przypominam o 1% z podatku na CARITAS Wystarczy podać numer KRS: 0000226818 . Każdy grosz się liczy. Dzięki tym ofiarom zostały sfinalizowane projekty pomocowe wielu diecezjan.

 1. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary w styczniu br.
 2. Polecam prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego,
 3. W piątek przypada 1 piątek miesiąca – od g. 8:30 – odwiedzę chorych.
 4. Kolęda zakończona , . Zakończyłem spotkanie kolędowe w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję Miłym Parafianom za przybycie na to spotkanie, a także za indywidualne zaproszenie do domów ok 60 rodzin, złożone ofiary i poczęstunek. Złożone ofiary, według decyzji księdza biskupa przeznaczone będą: 10% na Kurię, 60% na inwestycje w parafii, 30% do dyspozycji ks. Proboszcza. Na spotkanie przychodził bardzo mała parafian z poszczególnych ulic..
 5. W sobotę o g. 16:30 – modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic