Dzień: 2022-03-05

Niedziela Wielkiego Postu – Pierwsza 2022r.

By Proboszcz on 5 marca 2022 in Marzec

„Daj mi poznać Twoje drogi  Panie i naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami ” Psalm.

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. To święty czas, w którym bardziej uświadamiamy sobie wielkość naszego grzechu, jak też i bezmiar Bożego miłosierdzia. Krzyż Chrystusa to wielki znak nędzy i podłości grzechu, ale także znak przebaczającej Bożej miłości.

TRANSMISJA  NA  ŻYWO

1. W dniu dzisiejszym: – msze św. o 8.00, 10.00, 12.00

– Gorzkie Żale  o g 17:00, po GŻ – msza św.

1. Zachęcam do modlitwy za ojca rekolekcjonistę i cała wspólnotę parafialną o obfite owoce tegorocznych rekolekcji.
  2. Droga Krzyżowa w piątek o g. 17:30. Po DK – msza św. Zachęcam do udziału w DK dzieci, młodzież, dorosłych.
  1. W przyszłą niedzielę;

– rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które przeprowadzą Ksiądz proboszcz z Czerwieńska Dariusz Orłowski Plan rekolekcji został już umieszczony w  gablocie. Bardzo serdecznie zachęcam  Miłych Parafian do wzięcia udziału rekolekcjach  św. a zwłaszcza  skorzystania w spowiedzi św. wielkopostnej

•  zbiórka do puszki na rzecz misji „Ad gentes” – na kościoły na Kresach
  • o g. 12:00 – msza św. z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców, po – spotkanie formacyjne

5. Msze św. codziennie o g.18.00, oprócz poniedziałku i wtorku. Bóg zapłać za wszelkie ofiary,

6. Zachęcam do wpisywania się do parafialnej Księgi Trzeźwości

7. Zachęcam do składaniu ofiar do skarbonki Caritasu – JAMUŻNA POSTNA

8. Polecam prasę katolicką  Gościa Niedzielnego, Niedzielę , Małego Gościa Niedzielnego ciekawe w nich artykuły

9. Zachęcam do przekazania 1% z podatku na Caritas

10. Do skrzynki na listy można wrzucać ofiary n wsparcie uciekinierów z Ukrainy, którzy przebywają na terenie naszej parafii.

11. Trwa nowenna o powołania do służby Bożej

12. Zachęcam do codziennej modlitwy o pokój na Ukrainie. Zapraszam na mszę św. do kościoła.

13. Sprawy kancelaryjnej najlepiej załatwiać po mszy wieczornej ok. 18:30.

14. W Sobotę o g. 19:00 – spotkanie formacyjne dla rodziców i chrzestnych.

15. W piątek  11 marca br. o g. 18:45 w parafii pw. Podwyższenia Krzyża rozpocznie się przygotowanie DOROSŁYCH – po 21 roku życia – do bierzmowania. Spotkanie będzie miało miejsce w każdy kolejny piątek.

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego i dobrego zdrowia.