Niedziela Wielkiego Postu – Piąta – 2022r.

By Proboszcz on 2 kwietnia 2022 in Kwiecień2022, Ogłoszenia 2022

1. Foto z Drogi Krzyżowej – leśnej 02.04.2022r.

„Pan  Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas „

MSZA SW. NA ŻYWO

1. W dniu dzisiejszym:

tradycyjnie zasłaniamy krzyże do liturgii W. Piątku

– msza św.  o g.8.00 i 11.00, 12.00,  Gorzkie  Żale  o g. 17:00p – po GŻ – msza św.

1. Droga Krzyżowa: – w piątek  o g. 17:30 ,  po DK – msza św.
  2. Intencje mszalne – przeczytać
  3. Modlimy się o powołania kapłańskie do naszego Seminarium Duchownego, zwłaszcza w pierwszy czwartek miesiąca.
  4. Modlimy się za chorych i o ustanie pandemii.
  5. Codzienne msze św. o g. 18:00, oprócz poniedziałku i wtorku, okazja do spowiedzi o g. 17:30 codziennie
  6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa:

– przynosimy palmy do poświęcenia. Palmy będzie można nabyć u nas w kościele, rozprowadzają panie z PZC – zachęcam do nabywania i  złożyć ofiarę na Caritas Parafialny.

– o g. 12:00 – msza św.. z udziałem dzieci komunijnych, po mszy spotkanie formacyjne rodziców

Do nabycia świece Caritasu stół świąteczny.

1. Bóg zapłać za wszelkie dary i ofiary.
  2. Wszystkim solenizantkom i solenizantom życzymy obfitych Bożych łask.
  3. Polecam prasę katolicką, stronę diecezjalną.
  4. Kto w uroczystość Zwiastowania NMP – 25.03 złożył ustna deklaracje Duchowej  Adopcji Dziecka Poczętego, będzie mógł  dziś złożyć  deklarację wpisując swoje dane osobowe: imię, nazwisko, miejsce zamieszkania: Płoty lub Zagórze. Deklaracje są w koszyczku.
  5. Zachęcam do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  6. Od środy codziennie będę spowiadał w koście od g. 17:30 –.
  7. Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów.
  8. W przyszłą Palmową Niedzielę tradycyjnie przynosimy do poświęcenia gałązki palm. Gotowe palmy przygotowane przez Parafialny Caritas będzie można nabyć w kościele. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczone będą dl wsparcia biednych.
  9. W tygodniu będzie można do koszyczka w naszym sklepie Słoneczko złożyć środki żywnościowe dla biednych na stół świąteczny jako dar serca.
  10. W środę po mszy św. spotkanie w z Parafialnym Zespołem Caritas w salce katechetycznej. Sprawa darów na stół świąteczny dla osób/rodzin ubogich. Zachęcam do włączenia się w PZCaritas.
  11. Dziękuje organizatorom za przygotowanie i przeprowadzenie rozważań Drogi Krzyżowej – leśnej i Paniom z miejscowego Koła Gospodyń z przygotowany słodki poczęstunek dla uczestników Drogi Krzyżowej. Dziękuje również uczestnikom za obecność – było nas ok 50 osób.
  12. Dzieci z Ukrainy śpiewają…

Błogosławieństwa Bożego i zdrowia wszystkim życzę.

ks. Antoni Łatka