Wielkanoc 2022r.

WIELKANOC 2022R.

Życzenia Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego

MSZA ŚW. NA ŻYWO – 18.04.2022

Drodzy Parafianie Mili Goście.

Jezus powiedział JAM ZWYCIĘŻYŁ ŚWIAT. Nasz kochany Papież św. Jan Paweł II – NIE LĘKAJCIE SIĘ ., a Zmartwychwstały Jezus do niewiast, które Go spotkały – NIE BÓJCIE SIĘ. W tych trudnych czasach nie jesteśmy sami, jest Ktoś kto ma w sobie potężną moc i nas wspiera. Niech Chrystus Zmartwychwstały  błogosławi, obdarza wszelkimi łaskami, dobrym zdrowiem. Życzę błogosławionych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary i nadziei płynących ze spotkaniem z Chrystusem Zmartwychwstałem Alleluja Jezus żyje. Zapewniam o modlitewnej pamięci. Pozdrawiam Was  Wszystkich .

1. Msza św. dziś: 7:00 – rezurekcyjna – bez procesji, 10:00, 12:00, 16:00
  2. Wszystkim dziękuję za modlitwę, udział w Triduum Paschalnym, za czuwanie – adorację, za ofiarowane pieniądze na dekoracje kościoła – złożono i wydano 620zł, za złożone ofiary na tacę, za przesłane na parafialne konto parafialne ofiary i życzenia..
  3. Modlitwom Waszym Drodzy Parafianie polecam wszystkich chorych, służbę zdrowia i zachęcam do codziennej modlitwy o ustanie wojny na Ukrainie.
  4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msza św. o g. 8:00, 10:00, 12:00, 17:00. Ofiary przeznaczone będą na KUL.
  5. Polecam prasę katolicką – jest na stoliczku
  6. Z naszego kościoła msze św. są transmitowane na żywo na You Tube PARAFIA NMPB PŁOTY
  7. W przyszłą niedziele obchodzimy jako Niedziele Miłosierdzia Bożego. Zapraszam na Zachęcam do odmawiania w domach Koronki o g. 15:00, aby uprosić u Boga pokój na świecie i Ukrainie. W naszym kościele będzie Koronka o g. 15:00.
  8. Spotkanie z dzieci komunijnymi w ramach przygotowania liturgicznego – sobota 23.04.br. g. 15:00:
  9. Zachęcam do zaglądania na strony internetowe parafialne i diecezjalne.
  10. Od środy – msza św. o g. 18:00 –We wtorek msza rano.
  11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Będą do puszki zbierany ofiary na działalność charytatywną Caritasu naszej diecezji.
  12. Dnia 24 kwietnia 2022 r. w Niedzielę Miłosierdzia odbędzie się44. Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy” (por. Mt 11,28). Zapisy u swoich katechetów.
  13. List Rektora KULu na Wielkanoc 2022r.
  14. Pielgrzymka motocyklistów do Rokitna
  15. Informacje z naszej diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej