Dzień: 2022-05-22

Niedziela Wielkanocna – Szósta 2022r.

By Proboszcz on 22 maja 2022 in Maj, Ogłoszenia 2022

„Kto mnie miłuje będzie zachowywał moją naukę…”

MSZA ŚW. NA ŻYWO

Jest miesiąc maj, w którym wszystko mówi o miłości, ludzie i przyroda. W imię miłości różnie pojmowanej ludzie trudzą się przez całe życie – dają życie lub zabijają.  Dzieje ludzkości to ciągłe poszukiwanie miłości usiane przedziwnymi osiągnięciami i klęskami. Dzisiaj gromadzimy się wokół ołtarza, aby od  Jezus    a uczyć się zwyciężać świat miłością prawdziwą.

1. W dniu dzisiejszym: msza św. o g.8:00.10:00;12:00;17:30
    1. o g. 7:30 – Godzinki o NMP – zachęcam do śpiewania
    2. o g. 17:00 – nabożeństwo majowe
    3. o g. 10:00 – pierwsza komunia św. – 14 dzieci – proszę o modlitwę w intencji tych dzieci
      • Rodzice z dziećmi przychodzą o g. 9:45
      • Biały Tydzień codziennie do piątku. Dzieci przychodzą w strojach komunijnych na g. 18:00
      • We wtorek poświęcenie prezentów otrzymanych w dniu 1 komunii św.
  1. Od poniedziałku przypadają dni modlitw o urodzaje – tzw. Dni Krzyżowe. Modlimy się, by Pan Bóg błogosławił wszystkim, którzy nas żywią. Celem tych dni jest uproszenie u Boga obfitych owoców ziemi i błogosławieństwa dla rolników i wszystkich pracujących na roli.
  2. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha św. Bóg zapłać za złożone ofiary
  3. W sobotę –28 maja br.
    • w katedrze w Gorzowie Wlkp. święcenia kapłańskie o g. 15:00 . Diakonów polecam Waszej modlitwie
    • W Otyniu – o g. 13:00 – uroczyste nałożenie nowych koron na głowę Maryi Matki Pokoju
    • spowiedź dzieci komunijnych od g. 9:00 – druga grupa
    • po spowiedzi przygotowanie kościoła na uroczystość komunijną
  1. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzielę
  2. Intencje mszalne.
  3. Od poniedziałku codziennie okazja do spowiedzi przed nabożeństwem majowym 15 minut. Zachęcam do spowiedzi jeszcze wielkanocnej.
  4. Zachęcam parafian do uczestnictwa we mszy św. i nabożeństwie majowym – g. 18:00
  5. W czerwcu br. Przypada 50 lecie utworzenia diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i 25 lecie przyjazdu św. Jana Pawła II do Gorzowa. Główne uroczystości będą miały miejsce dnia 18 czerwca br. w Rokitnie. Organizuję wyjazd pielgrzymkowy autokarem- koszt 30-40zł. Zapisy u mnie. Zachęcam do wyjazdu rodzice dzieci komunijnych, młodzież po bierzmowaniu.
  6. LIST BISKUPA zapraszający do Rokitna

Błogosławieństwa Bożego oraz szczególnej opieki św. Jana Pawła II życzę.

ks. Antoni Łatka

=======================