Dzień: 2022-06-12

Niedziela Najświętszej Trójcy – 2022r.

By Proboszcz on 12 czerwca 2022 in Czerwiec2022, Ogłoszenia 2022

1. Niedziela  Najświętszej Trójcy

– msze św.: g 8:00, 10:00, 12:00 (nie ma mszy wieczornej)

– nabożeństwo czerwcowe – g. 10:00 – po mszy św.

1. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała msza św. o g. 8.00, 10:00 (nie ma mszy o g. 12:00)– udział we mszy św. obowiązkowy.

W tym dniu przypada 10 rocznica święceń biskupich biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Prośmy do wszelkie łaski Boże i dary Ducha św. dla Niego.

O g. 10:00 – msza św. dziękczynna za dar 1 komunii św. w  1 rocznicę komunii św. Dzieci przychodzą galowo- świątecznie  ubrani.

Spowiedź dzieci klas czwartych – środa g. 17:30.

O  g.10:00 uroczysta suma a po niej procesja do czterech ołtarzy ulicami: Nową Rzemieślniczą, Leśną,

Ołtarze przygotowują:

1. ul. Nowa – przy posesji p. Paradowskiej – mieszkańcy Leśnej i Dębowej.
  2. ul. Rzemieślnicza przy posesji p Motykiewicz – róże Żywego Różańca
  3. ul. Rzemieślnicza przy posesji p Kuźnik –rodzice dzieci 1 komunijnych
  4. przy kościele – mieszkańcy Zagórza

Brzózki – zostaną dostarczone do miejsca ołtarza

Bardzo proszę o udekorowanie trasy procesji. Dzieci I komunijne  biorą udział w procesji w strojach komunijnych. Mieszkańców Nowej Rzemieślniczej i Leśnej  proszę o  udekorowanie okien i trasy procesji. Wszelka dekoracja na święta religijne jest wyrazem naszej wiary i wielkiej świątecznej radości. Za udział w procesji BC można uzyskać odpust zupełny

Ze sobą zabieramy książeczki. Procesja ma charakter religijny. Dzieci I Komunijne przychodzą w strojach komunijnych. Zachęcam do licznego udziału we mszy św. i . procesji. Proszę o przyniesienie w  kwiatów do wspólnego kosza dla dzieci do sypania. Proszę nieco wcześniej przygotować baldachim, chorągwie, feretrony

Próba dzieci do sypania kwiatków: środa o g. 16:30

1. W Uroczystość Bożego Ciała, 16 czerwca, odbędzie się piąty koncert pt. Zielonogórskie Uwielbienie. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30 na placu przy kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Wstęp wolny.
  2. Intencje mszalne – msze św. – codziennie o g. 18.00, po mszy św. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa – litania będzie odmawiana
  3. Polecam prasę katolicką, Niedzielę, Gościa Niedzielnego Małego Gościa.
  4. Jesteśmy zaproszeni na doroczny odpust:

–  ku czci św. Antoniego do Zielonej Góry Przylepu na g. 12:00 – niedziela 12.06.br.

– ku czci brata Alberta do Zielonej Góry 17czerwca br. g. 18:30 – piątek

1. Zachęcam do pielgrzymki do Rokitna 18 czerwca br. na jubileusz 50 lecia powstania diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i 25 lecia przyjazdu Papieża Jana Pawła II do Gorzowa Wlkp. Zgłaszamy się do wtorku. Koszt 30 zł.. Wyjazd w godzinach rannych ok 7:30, zależy od frekwencji pielgrzymów.
  2. W sobotę przypada doroczna uroczystość NMP z Rokitna – głównej Patronki nasze diecezji.
  3. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Studia pozwalają uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela religii w szkołach wszystkich poziomów. Zajęcia będą się odbywały w soboty począwszy od października w siedzibie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej ift.zgora.pl.
  4. Od poniedziałku zostaną rozpoczęte prace remontowe na naszym kościele – położenie nowej struktury. Koszt prac remontowych +- 35 tyś.zł. Na koncie parafialnym mamy ok. 31 tyś.zł. Wykonawca – firma z naszej parafii.
  5. W piątek – obowiązuje zachowanie  czwartego przykazania kościelnego – zachowanie postu od pokarmów mięsnych.
  6. Zachęcam do zaglądania na  internetowa stronę diecezjalną

Błogosławieństwa  Najświętszej Trójcy  wszystkim życzę.