Niedziela Zwykła – 14-c – 2022r.

By Proboszcz on 2 lipca 2022 in Lipiec2022, Ogłoszenia 2022

„W drogę z nami wyrusz Panie, nam nie wolno w miejscu stać…”

Sobota  02 lipca – o g. 17.30 – różaniec i zmiana tajemnic:

INTENCJA Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

TRANSMISJA NA ŻYWO

1. W dniu dzisiejszymmsze św. o g. 8:00, 10:00, 12.00 , nie ma mszy św. o g. 17:00
  2. Ku Jasnej Górze zmierzają pielgrzymki piesze. Wspieramy ich swoją modlitw. Zachęcam do włączenia się w sposób duchowy w pieszą  pielgrzymkę ROLNIKÓW, która wyruszyła 2 lipca z Otynia.
  1. Trwają wakacje, urlopy. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku. Jednocześnie przypominam, by w tym odpoczywaniu nie zapomnieć o Panu Bogu i niedzielnej mszy św.
  2. Pamiętajmy o modlitwie w intencji j beatyfikacji sług Bożych: bp Wilhelma Pluty,
  3. Msze św. w tym tygodniu codziennie o g. 18:00 z wyjątkiem poniedziałku.. Polecam nasza internetową stronę parafialną: www.parafiaploty.pl
  1. Modlitwą wspierajmy rolników, prosząc Boga o dobrą pogodę i  aby szczęśliwie zebrali tegoroczne plony
  2. Bóg zapłać za: sprzątanie kościoła, złożone ofiary, wszelkie wpłaty. Na remont w ubiegłą niedziele złożono 1050zł – na remont. Prace remontowe zostaną zakończone w tym tygodniu. Koszt wykonanej inwestycji – 45 tys.zł. Został powiększony o dodatkowe prace ocieplenia budynku po stronie zachodniej i drewnianą podbitkę. Na koncie parafialnym mamy ok 37tys. Bardzo proszę o większe ofiary.
  3. Modlimy się o powołania kapłańskie do naszego Seminarium Duchownego.
  4. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Niedzielę.

Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: diecezjalnej www.diecezjazg.pl , parafialnej www.parafiaploty.pl

1. Pamiętajmy w miejscach religijny – kościoły – obowiązuje stój godny a nie swobodny. Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego i dobrego odpoczynku.
  1. Miesiąc lipiec jest poświęcony czci Krwi Chrystusa. Zachęcam do odmawiania Litanii do Krwi Jezusa.
  2. KOMUNIKAT BISKUPA dotyczący nominacji  nowego biskupa dla naszej diecezji
  3. ŚWIĘCI TYGODNIA:

– 06  lipca – błogosławionej . Marii Teresy Ledóchowskiej  – siostra zakonna – https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/07-06a.php3

– 08 lipca – św. Jana z Dukli – kapłana – https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/07-08a.php3