Niedziela Zwykła – 17c – 2022r.

By Proboszcz on 24 lipca 2022 in Lipiec2022

1. W dniu dzisiejszym
    • po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców.
    • Zbiórka do puszki na środki transportu dla misjonarzy na misjach
    • Zachęca się kierowców, aby na zakup pojazdów dla misjonarzy przeznaczyli 1grosz za kilometr za szczęśliwą jazdę w minionym roku
    • Przypominam kierowców, że przepisy o ruchu drogowym zobowiązują w sumieniu
    • W czasie jazdy obowiązuje kultura
    • Na różnych przyjęciach prosimy gospodarzy o nie podawania alkoholu tym kierowcom, którzy na przyjęcie przyjechali samochodem
    • Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych
  2. W minionym tygodniu jakiś wandal uszkodził pasyjkę – figurkę Jezusa – na krzyżu misyjnym. To przykre wydarzenie zgłosiłem policji. Po błogosławieństwie – jako ekspiację za wandalizm na krzyżu odśpiewamy suplikację – Święty Boże.
  3. Msze w ciągu tygodnia według podanych Intencji – w gablocie
  4. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego -a w nich ciekawe artykuły
  • Zachęcam do udziału w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę. Z naszej parafii idą dwie osoby. Można się z nimi skontaktować tel.609332127 – pBarbara. Zapisy dokonuje parafia św. Jadwigi – koszt 330zł – zapisy na stronie pielgrzymka.zgora.pl . Kontakt – ks. Przemysław Janicki. Parafia św. Józefa Oblubieńca -biało-zielona z parafii pw. św. Józefa (ks. Tomasz Westfal, tel. 731 741 143)
    • Więcej o Diecezjalnej 40 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej pielgrzymka.zgora.pl
    • można idącym w pieszej pielgrzymce z naszej parafii podać intencję
  1. Dziękuję za wszelkie ofiary i wpłaty na konto parafialne.
  2. Zachęcam do modlitwy o deszcz.
  3. Waszym modlitwom polecam żniwujących rolników, aby szczęśliwie zebrali tegoroczne plony.
  4. Zachęcam do ofiar w kopertach – są na stoliku – na oświetlenie kościoła i plebanii, gaz i inne opłaty.
  5. Wszystkim przebywającym na wakacjach lub urlopach w naszej parafii życzę dobrego wypoczynku.
  6. Zachęcam do modlitwy o powołania kapłańskie do naszego seminarium duchownego.
  7. Świeci tygodnia
    • 25 lipca – św. Jakuba Ap. ś. Krzysztofa