Niedziela Zwykła 28c- 2022r.

By Proboszcz on 8 października 2022 in Ogłoszenia 2022, Październik

„Ujrzały wszystkie krańce ziemi zbawienie Boga naszego”….

TRANSMISJA  RÓŻANIEC  MSZA ŚW. NA ŻYWO   od g. 10:00

1. W dniu dzisiejszym – 11.10.2020:

– msze św. o g. 8.00, 10.00, 12.00

– o g. 12:00 – msza św. z udziałem dzieci komunijnych , poświęcenie różańców, spotkanie formacyjne

Dzisiaj zbierane będą ofiary do puszki  na dofinansowanie Fundacji  Stypendialnej  ( pomoc stypendialna dla młodzieży zdolnej  pochodzącej z rodzin ubogich) . Nowe stypendia można ufundować wysyłając SMS o treści „STYPENDIA” na nr 74 265, wrzucając datek do puszki kwestarskiej w kościołach . Przez cały rok program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji: 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582.

WIĘCEJ o Dniu Papieskim – https://dzielo.pl/aktualnosci/

1. Codziennie nabożeństwo różańcowe o g.17.00., po – msza św. parafiaploty.pl/intencje
  2. Przypominam młodzieży i dzieciom komunijnym  przygotowującej się do przyjęcia sakramentów św. o obowiązku uczestniczenia przynajmniej w 5 nabożeństwach różańcowych.

Proponuję udział w nabożeństwie dzieciom i młodzieży niezależnie do których chodzą szkół

– wtorek          – klasy szkoły podstawowej

– środa            –  klas 3 – komunijne

– czwartek-      – klasy 8 i  przygotowujące się do bierzmowania

– piątek            – młodzież szkól ponad podstawowych

Jeżeli wyznaczony w planie dzień komuś nie pasuje może przyjść w każdy inny dzień

1. Dnia 14 października przypada DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ zwany potocznie Dniem Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom. katechetkom składam  jeszcze raz  najserdeczniejsze życzenia obfitych łask i darów Bożych w  trudzie kształtowania młodego człowieka i budowania cywilizacji miłości w dzisiejszym świecie.. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam  na nabożeństwo  różańcowe  na g. 17:00  w  intencji wszystkich nauczycieli  pracujących w naszej szkole.
  2. Zapraszam mężczyzn z naszej parafii do liturgicznej służby ołtarza. Zbiórka – sobota g. 10:00
  3. W przyszła niedzielę – 16.10.2022

– będziemy obchodzić  w naszej Ojczyźnie, diecezji i parafii „DZIEŃ PAPIESKI” w  22 rocznicę założenia Dzieła   Nowego Tysiąclecia. Tegoroczny Dzień Papieski przeżyjemy pod hasłem: „Blask prawdy”.  Święty Papież Jan Paweł II  zachęca  byśmy w Kościele byli aktywni i innym nieśli Ewangelię. Wiele jest spraw, które trzeba nieustannie podejmować w życiu Kościoła i Narodu. Ale troska o młode pokolenie jest jedną z najważniejszych, bo dotyczy tych, którzy będą kształtować przyszłość nas wszystkich..

– 16 października – w sposób szczególny modlimy się o wierność nauczaniu św. Jana Pawła II i o obfite łaski za Jego wstawiennictwem.. Zapraszam wszystkich na różaniec o g. 12.00.

– o g. 10:00 msza św. z udziałem kandydatów  do bierzmowania . Jest to ostateczny termin wpisania się na listę kandydatów

1. Będzie można zaopatrywać się w kartki na wypominki. Starajmy się imiona naszych zmarłych

wypisywać czytelnie. Wypełnione kartki wrzucamy do przygotowanej skrzynki.

1. Polecam prasę katolicką, którą będzie można nabyć: Niedziela, Gość Niedzieli, Mały Gość Niedzielny
  2. W tym tygodniu patronują nam:

– w 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

Jesteśmy zaproszeni na odpust do Koźli o g. 13:00 i Zielonej Góry – g. 12:00

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. I wstawiennictwa świętych Patronów.

Szczęść Boże.

Ks. Antoni  Łatka