Our News

Latest news from our blog

Niedziela Zwykła 29c – 2022r.

Niedziela Zwykła 29c – 2022r.

By Proboszcz on 15 października 2022 in Ogłoszenia 2022, Październik

TRANSMISJA NA ŻYWO – tylko w niedzielę

 1. W dniu dzisiejszym: – 16.10.2022
  • Msze św. o g. 8:00, 10:00, 12:00, po różaniec
  • Msza św. o g. 10:00 z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania obu grup.
  • Dzisiaj przypada w kalendarzu liturgicznym św. Jadwigi – odpust w Zielonej Górze o g. 12:00 w Koźli o g. 13:00 . Jesteśmy zaproszeni
  • Dziś przypada kolejna rocznica 44 wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieraliśmy tydzień temu Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
 2. 18 października przypada Dzień Służby Zdrowia, którym patronuje św. Łukasz. Wszystkim pracującym w Służbie Zdrowia życzymy dobrego zdrowia i błogosławieństwa Bożego i opieki św. Łukasz. Zapraszam na różaniec na g.17:00 w intencji Służby Zdrowia.
 1. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam codziennie na różaniec na g.17.00. Przypominam słowa MB Fatimskiej skierowane do dzieci: „Odmawiajcie różaniec”. Kto jeszcze nie był na różańcu, zapraszam
 2. 1 listopada – przypada doroczna uroczystość Wszystkich Świętych. Już dzisiaj myślimy o naszych zmarłych, porządkujemy ich groby. Pamiętajmy o modlitwie i mszy za naszych zamarłych. Można zabrać i wyplenić kartki na wypominki. Imiona zmarłych nie tylko z rodziny, pamiętajmy o zmarłych nauczycielach, kapłanach, dobroczyńcach, sąsiadach kolegach i koleżankach z ławy szkolnej itp. Wypominki  wrzucamy  do skrzynki lub na tacę.  Dobrze będzie zaznaczyć w jakim dniu mają być czytane, a w niedzielę o której godzinie.
 3. Intencje mszalne – msze św. codziennie po różańcu. Różaniec o g. 17.00
 4. Bóg zapłać: – za wszelkie ofiary na remont i potrzeby kościoła. Moi Drodzy jak widzicie zostały wstawione w kościele nowe  środkowe drzwi aluminiowe i obudowany konfesjonał. Bardzo proszę o większe ofiary na tacę lub bezpośrednie wpłaty na parafialne konto. Do rozliczenia jest jeszcze 10 tysięcy dla p Marka wykonawcy elewacji kościoła, i za drzwi i konfesjonał.  Bardzo proszę szefów firm  z naszej parafii o dofinansowanie dokonanej   inwestycji.
 5. Polecam prasę katolicką, Niedzielę, Gościa Niedzielnego
 6. W przyszła niedzielę

– przypada Niedziela Misyjna pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji. Niedziela ta rozpoczyna również Tydzień Misyjny, który ma nas zmobilizować do włączenia się w pomoc duchową i materialną na rzecz misji.  Zachęcam bardzo serdecznie do przychodzenia na nabożeństwo misyjne. Dzisiejsze ofiary złożone na tace przeznaczone będą na misje  

Więcej znajdziemy o misjach http://www.misje.pl/

– obchodzimy święto poświęcenia kościoła,

11. Ważne intencje mszalne- rocznice – proszę rezerwować wcześniej.

12. ŚWĘCI TYGODNIA

– poniedziałek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;

– wtorek, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;

– czwartek, 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;

– sobota, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego i dobrego zdrowia duszy i ciała.

ks. Antoni Łatka

proboszcz

===============================

Nowe drzwi  aluminiowe wewnętrzne w trakcie montażu

o

Zabudowany konfesjonał  w trakcie montażu 

Demontaż starych drzwi

Widok na drzwi wewnętrzne i konfesjonał

Montaż zabudowy konfesjonału – wykonawca firma Piotra Ciesielskiego LOPEZ z ZG Wilkanowo