Niedziela Zwykła – 30c – 2022

1. MSZA NA ŻYWO
  2. W dniu dzisiejszym: – 23.10.2022
    1. Msze św. o g. 8:00, 10:00 –  po różaniec,  12:00,
    2.  Przypada Niedziela Misyjna pod hasłem „Będziecie mi świadkami”. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji. Niedziela ta rozpoczyna również Tydzień Misyjny, który ma nas zmobilizować do włączenia się w pomoc duchową i materialną na rzecz misji.  Zachęcam bardzo serdecznie do przychodzenia na nabożeństwo misyjne. Dzisiejsze ofiary złożone na tace przeznaczone będą na misje

Więcej znajdziemy o misjach http://www.misje.pl/

2, Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam codziennie na różaniec  na g.17.30. Przypominam słowa MB Fatimskiej skierowane do dzieci: „Odmawiajcie różaniec”. Kto jeszcze nie był na różańcu – ostatni tydzień,  zapraszam .

Zachęcam dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowych:

– wtorek klasy – podstawowe

– w środę klasy  – dzieci komunijne,

– czwartek –  młodzież przygotowująca się do bierzmowania

– piątek –  młodzież szkół  ponad podstawowych

1. 1 listopada – przypada doroczna uroczystość Wszystkich Świętych. Już dzisiaj myślimy o naszych zmarłych, porządkujemy ich groby. Pamiętajmy o modlitwie i mszy za naszych zamarłych. Można zabrać i wyplenić kartki na wypominki. Wrzucamy je do skrzynki lub na tacę.  Dobrze będzie zaznaczyć w jakim dniu mają być czytane, a w niedzielę o której godzinie.
  2. Intencje mszalne – msze św. codziennie po różańcu. Różaniec o g. 17.00
  3. Bóg zapłać: – za wszelkie ofiary na remont i potrzeby kościoła
  4. Polecam prasę katolicką, Niedzielę, Gościa Niedzielnego
  5. W przyszła niedzielę
  6. w przyszłą niedzielę na g. 12:00 zapraszam dzieci i rodziców i wszystkich chętnych do przyjęcia do kościoła w strojach świętych. Po mszy św. procesja.
  7. obchodzimy święto poświęcenia kościoła. Wyrażam wdzięczność tym wszystkim, którzy budowali nasz parafialny kościół
  8. Ważne intencje mszalne- rocznice – proszę rezerwować wcześniej.
  9. Sprawy kancelaryjne – po mszy wieczornej ok. g. +- 18:00
  10. W sobotę o g. 10:00 – zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w salce. Zachęcam starszych panów do włączenia się w służbę liturgiczną i przyjście na spotkanie.
  11. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Pamiętamy w modlitwach o naszym Księdzu Biskupie Tadeuszu Lityńskim prosząc Boga o Boże błogosławieństwo , zdrowie i wszelkie łaski w posłudze  Kościołowi i Ojczyźnie.

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego i dobrego zdrowia duszy i ciała.- opieki Anioła Stróża i świętych Patronów.

ks. Antoni Łatka