Dzień: 2022-10-29

Niedziela Zwykła 31c – 2022r.

By Proboszcz on 29 października 2022 in Ogłoszenia 2022, Październik

„Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to,  co zginęło.”

MSZA NA ŻYWO

1. Niedziela – 30.10.2022r.

– msza św. o g. 8:00, 10:00- po różaniec,  12:00

1. 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych
  • – msza św. o  8.00, 10.00 , nie ma mszy  św. o g.12.00
  • – na cmentarzu w Czerwieńsku o g. 14:00

– cieszymy się ich chwałą, prośmy ich o wstawiennictwo do Boga, módlmy się o wyniesienie na ołtarze kolejnych kandydatów wśród których jest sługa Boży biskup Wilhelm Pluta

3. Dzień Zaduszny – msza św. o g. 9:00 i 17:00

4. Polecam zmarłych kapłanów i Siostry Zakonne.

5.  Od listopada w ciągu tygodnia msza .św. o g. 17.00 po mszy – wypominki i modlitwa za zmarłych do 15  listopada włącznie.

6. W dniach 1-30.XI. wierni, którzy nabożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących pod warunkami: stan łaski uświęcającej,, komunia św., odmówienie Wierzę…/krótkie/ i jakąkolwiek modlitwę w intencji Ojca św.

7. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół. Dnia 23 października br. na misje złożono na tace 1140zł –  Bóg zapłać.

8. Chorych odwiedzę w piątek od g. 8:30

9. W przyszłą niedzielę: – zbiórka do puszki na Pomoc Kościołowi w Potrzebie

10. Bóg zapłać za złożone ofiary – zachęcam do ofiar celem spłacenie firmie za aluminiowe drzwi wewnętrzne i obudowę konfesjonału ponad 10000zł.

11. Polecam prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego jest już po 8zł.

12.Wypominki składamy do skrzynki koło konfesjonału lub na tacę.

13. Wiele informacji z naszej diecezji możemy znaleźć na diecezjalnej stronie internetowej https://diecezjazg.pl/ , polecam naszą stronę parafialną www.parafaploty.pl

14.Zachęcam do składania wkładów do znicza, który będą nieustannie paliły się pod figurę Matki Bożej.

15. W sobotę  5.11.br

•  – o g. 10:00 w salce zbiórka ministrantów i kandydatów
    • – o g. 16:30 – różaniec i zmiana tajemnic.

KOMUNIKAT 1  w sprawie pana organisty Janusza.

Pan Janusz  organista,  przekazał mi telefonicznie  informację, że w miesiącu październiku 2022r.  zakończył posługę organisty w naszej parafii bez podania przyczyny.

Dziękuje p. Januszowi za dotychczasową wieloletnia posługę jako  organisty w naszej parafii, którą wykonywał bezpłatnie  i życzę wszelkich łask Bożych na dalsze lata.

W imieniu własnym i całej  parafii serdeczne  BÓG   ZAPŁAĆ .

• .KOMUNIKAT 2 – od dnia 13 listopada br – niedziela – zmiana godzin odprawianych mszy św. w niedziele i święta : 9:00, 10:30, 12:00, Godzinki o g. 8:30

Gdy ktoś miał życzenie, aby organiści – zamieszkujący na terenie naszej parafii:  p.Janusz i p.Patrycja  –  grali w czasie mszy św. okolicznościowej czy pogrzebowej, dotyczy to również  1 komunii św.  – MOGĄ  bez problemów, ale to granie proszę załatwiać z nimi osobiście.

Życzę  Wszystkim  dobrego wypoczynku, dobrego zdrowia i błogosławieństwa Bożego i opieki Wszystkich Świętych   na cały tydzień.

ks. Antoni Łatka