Our News

Latest news from our blog

Uroczystość Wszystkich Święty i Dzień Zaduszny

Uroczystość Wszystkich Święty i Dzień Zaduszny

By Proboszcz on 30 października 2022 in Aktualności

Dnia Wszystkich Świętych  – 1 listopada – wtorek , obchodzimy uroczystość wspomnienie wszystkich  zmarłych  zbawionych, którzy znajdują się w niebie. Prosimy ich o  opiekę i wstawiennictwo do Boga Ojca w różnych naszych sprawach. W niebie znajdują się nasi patronowie.

W kościele parafialnym w Płotach:

1 listopada – Wszystkich Świętych – wtorek   WIĘCEJ…

  • Wszyscy Święci
  • msza św.  o g. 8:00 i 10:00 – nie będzie mysz św. o g. 12:00
  • na cmentarzu w Czerwieńsku – msza św. o g. 14:00  – po mszy św. procesja modlitewna  dróżkami cmentarza. Będzie można poprosić księdza o poświęcenie pomnika

2 listopada – DZIEŃ  ZADUSZNY – środa – WIĘCEJ …

  • msza św.  o g. 9:00 i 17:00
  • po mszy św. g. 17:00 – codziennie  do 15 listopada czytane będę WYPOMINKI i modlitwa za zmarłych poleconych

Również wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny (w listopadzie 2021 dowolne 8 dni przez cały miesiąc!), w ciągu roku cząstkowy.

WIĘCEJ I WSZYSTKICH ŚWIETYCH, DNIU ZADUSZNYM I ODPUSTACH