Dzień: 2022-11-05

Niedziela Zwykła – 32 c – 2022r.

By Proboszcz on 5 listopada 2022 in Listopad2022, Ogłoszenia 2022

INTENCJE  ŻYWEGO  RÓŻAŃCA

1. Intencja ogólna – papieska

Módlmy  się, aby dzieci, które cierpią ‐ te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty ‐ miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.

1. Intencja ewangelizacyjna

Módlmy się za prześladowanych chrześcijan – o odwagę i wytrwałość dla wiernych i misjonarzy, którzy im posługują.

1. Intencja Krucjaty Modlitwy za Ojczyznę

Módlmy się aby świadectwo miłości, złożone przez Polaków na przestrzeni dziejów , umocniło nas w ofiarnej służbie Bogu i Ojczyźnie.

1. Intencja lokalna

Módlmy się za dusze w czyśćcu cierpiące oraz o gorliwość i rozwój  Róż Żywego Różańca w naszej parafii.

===============================================================

„Wołam do Ciebie, bo Ty mnie Boże wysłuchasz…”

MSZA ŚW. NA ŻYWO

1. W dniu dzisiejszym:
  1. Codziennie msza św. o g. 17:00 – po mszy św. wypominki, oprócz poniedziałku, intencje mszalne można zamawiać sms, pocztą elektroniczną, osobiście.

3.11 listopada – przypada kolejna 103 rocznica odzyskania Niepodległości – dzień świąteczny. Zapraszam i  zachęcam do modlitwy w intencji Ojczyzny.  Jesteśmy zaproszeni w czwartek na g. 9:45 do naszej szkoły w Płotach na akademię z racji 103 rocznicy odzyskania Niepodległości i pasowania u ucznia SP – pierwszaków.

Zachęcam do umieszczenia na naszych domach flagi narodowej.  Msza św. za Ojczyznę o g. 17:00

1. Na piątek udzielam dyspensy od 4 przykazania kościelnego, można spożywać potrawy mięsne.
  2. Modlimy się o powołania do naszego Seminarium Duchownego i za kleryków.
  3. Bóg zapłać za ofiary na tacę, i do puszki na Kościół w Potrzebie.
  4. Polecamy gazety katolickie: Niedziela , Gościa Niedzielnego
  5. W przyszłą niedzielę – 13 listopada:
  • 13 listopada  – przypada  święto  5 Braci  Męczenników  w Międzyrzeczu. Prośmy naszych  Patronów o szczególną opiekę dla całej naszej diecezji.
  • 12:00 msza św. z udziałem dzieci 1 komunijnych, poświęcenie książeczki i spotkanie formacyjne z rodzicami. Książeczkę – IDĘ DO OJCA – będzie można nabyć przede mszą św. u ks proboszcza w zachrystii.
  • od przyszłej niedzieli zmiana godziny mszy św. w niedziele i święta: g. 9:00, 10:30 i 12:00.
  • zachęcam do modlitwy o pokój i ustanie pandemii.

Błogosławieństwa Bożego i opieki św. Braci z Międzyrzecza życzę wszystkim