Dzień: 2022-11-12

Niedziela Zwykła 33c – 2022r.

By Proboszcz on 12 listopada 2022 in Listopad2022, Ogłoszenia 2022

„Strzeż mnie o Boże Tobie zaufałem…”

TRANSMISJA MSZY NA ŻYWO Z NASZEGO  KOŚCIOŁA –  13.11.2022r.

1. W dniu dzisiejszym:- msze św. o g. 9.00, 10.30, 12.00, o g. 8:30 – Godzinki

w trzecią niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. Do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie wcześnie zostało zebrane 570zł.

–  dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej

– w Międzyrzeczu – przypada doroczny odpust ku czci św. Braci Męczenników – Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna. Prośmy patronów naszej diecezji o wyproszenie łask dla naszych biskupów i całej diecezji Zielonogórsko Gorzowskiej.

o g. 12.00  – msza św. z udziałem dzieci komunijnych, poświęcenie książeczek – książeczki można nabyć w zachrystii przede mszą –  i spotkanie z rodzicami tych dzieci

1. Bardzo serdecznie zachęcam dzieci i ich rodziców do robienia adwentowych lampionów.
  2. Zachęcam do modlimy się w wyniesienie na ołtarze  sługi Boże: bp Wilhelma Pluty,
  3. W przyszłą niedzielę 20.11 -przypada uroczystość Chrystusa Króla kończąca rok liturgiczny.

Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedziele przeznaczone będą na nasze Seminarium Duchowne. Waszej dobroci  i modlitwie polecam nasze Seminarium Duchowne.

– przypada patronalne święto Akcji Katolickiej

– o g. 12:00 msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania obu grup

1. Intencje mszalne; w dni powszednie msza św. w kościele parafialnym o g. 17.00 oprócz poniedziałku, po  mszy  wypominki  do 16 listopada br.
  2. Zachęcam do modlitwy o powołania kapłańskie do naszego Seminarium Duchownego.
  3. Święci i błogosławieni tygodnia

– 17 listopada – św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy

18 listopada – przypada  bł. Karoliny Kózkówny – Patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

– 20 – św. Rafał Kalinowski – zakonnika